Чого хворі? Бо... бідні!

Кожен другий пацієнт в Україні відмовляється від лікування або відкладає його через брак грошей. Згідно з дослідженням "(Без)коштовна медицина", який протягом року втілювали Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та благодійний фонд "Пацієнти України", майже 100% хворих в Україні сказали, що платили за ліки з власної кишені і в амбулаторіях, і на стаціонарі, повідомляє BBC-Україна.

Проект протягом року втілювали Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та благодійний фонд "Пацієнти України".

Згідно з дослідженням, майже 100% хворих в Україні сказали, що платили за ліки з власної кишені і в амбулаторіях, і на стаціонарі.

У МОЗ наполягають, що це неприпустимо, оскільки Конституція захищає право на охорону здоров'я, і наголошують на потребі серйозних реформ в медицині.

Майже половині опитаних у ході дослідження людей доводилося відмовлятися від потрібного лікування через те, що не мали грошей на нього.

Більше 40% позичали гроші і продавали власне майно. Понад 80% сказали, що безкоштовно не отримали жодного препарату.

"Безкоштовна медицина в Україні - це міф. По факту кожен пацієнт платить двічі - у вигляді податків та під час візиту до лікаря", - прокоментувала ситуацію виконавчий директор фонду "Пацієнти України" Ольга Стефанишина.

У підсумку, половина опитаних не ходять до лікарні взагалі, а майже дві третини хворих зізналися, що займалися самолікуванням.

"Одним із основних лікарів для українських пацієнтів є інтернет", - додає пані Стефанишина.

Люди скорочують перелік необхідних ліків, коли грошей на все не вистачає, або замінюють один препарат на інший, орієнтуючись на інформацію у мережі. При цьому половина купує ліки, ефективність яких не доведена.


Повернутися
31.03.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.