З батьківством не зволікайте…

Британські лікарі застерігають: не варто відкладати народження дітей "у довгий ящик", адже в 35-річних жінок загроза безпліддя зростає в шість разів порівняно із 25-річними. До такого невтішного висновку прийшли фахівці Королівського коледжу акушерства та гінекології.

Старші пацієнтки також мають більший ризик виникнення ускладнень під час вагітності, небезпечних як для матері, так і для дитини. Жінки у віці близько 40 років більш схильні до викиднів, позаматкової вагітності, передчасних пологів, прееклампсії, а також частіше потребують кесаревого розтину, зазначають фахівці. Синдром Дауна та інші генетичні порушення також частіше вражають дітей старших матерів.

Щодо чоловічої плідності, то вона після 25 років також починає стрімко знижуватися. Лікарі констатують: партнерці 40-річного чоловіка, навіть якщо самій їй буде 20, потрібно в середньому два роки, аби досягти бажаної вагітності.

За останні 20 років кількість британок, які стали мамами вже після 40 років, зросла втричі, констатують фахівці. Усе більше пар з різних причин відкладають появу нащадків, не усвідомлюючи повною мірою всіх можливих наслідків та ризиків цього рішення. "Чіткі факти щодо фертильності мають бути доступні для жінок будь-якого віку, аби нагадувати їм про те, що найбезпечнішим віком для народження дітей лишаються 20-30 років", — наголошує співавтор дослідження, співробітник Кінгстонської лікарні Девід Аттінг.

Кампанії, що мають на меті запобігання вагітностей серед підлітків та підвищення популярності контрацептивних засобів можуть мати й зворотний бік медалі, застерігають медики. У молодих людей може складатися враження, що вони мають змогу відсувати своє батьківство на невизначений термін.

"Хибне відчуття безпеки" дає жінкам і можливість процедури екстракорпорального запліднення. Лікування ж безпліддя в жінок, старших за 44 роки, буває успішним лише в 4%. Більш ніж половині 40-річних жінок доводиться застосовувати донорські яйцеклітини.

Про ризик, що спричиняє "відкладене" батьківство, слід розповідати в школі так само, як і про безпечний секс, запевняють науковці.

 


Повернутися
24.03.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.