З цими «зірочками» зіркою не станеш…

Як позбутися від судинних зірочок?

Нерідко на шкірі ніг з'являються судинні “зірочки” — червонуваті прожилки, які є наслідком розширення дрібних вен, що знаходяться в шарі шкіри. Найчастіше судинні “зірочки” не є симптомом серйозних порушень кровообігу в організмі та інших захворювань, проте більшість жінок прагнуть будь-якими способами позбутися від цієї вади.

Крім цього, незважаючи на відносну безпеку, судинні “зірочки” можуть доставляти занепокоєння тим, що в місцях їх виникнення з'являється відчуття легкого “печіння”, що походить від того, що в тих ділянках верхніх тканин, де розташовані “зірочки”, посилений кровотік.

Як виникають судинні зірочки?

Судинні зірочки — це розширені внутрішньошкірні капіляри, які з цілого ряду причин втратили свій тонус. У переважній більшості випадків ця проблема виникає у жінок, що, в першу чергу, пов'язане з гормональним фактором.

Важливо знати, що в 90% випадків ці прояви є першими симптомами варикозної хвороби. У цьому випадку зірочки живить більш глибока вена, лікуванням якої потрібно зайнятися в першу чергу. Тому спочатку слід звернутися до флеболога і пройти діагностику.

Якщо обстеження вен покаже, що причиною появи судинних зірочок - починається варикоз, то, як правило, лікар-флеболог спочатку склерозирує розширену вену, а потім вже дрібні судини що залишилися, прибирає за допомогою лазера. Тільки при використанні медичного комплексного підходу можна позбутися судинних зірочок надовго, і вони не будуть з'являтися знову і знову.

Судинні зірочки не лікують, а видаляють, як і варикозні вени. Справа в тому, що змінені вени вже нормально не функціонують, вони лише заважають нормальному кровотоку, підвищуючи навантаження на здорові вени. Тому при лікуванні варикозної хвороби та пошкоджені вени, і судинні зірочки потрібно видаляти, організму без них стане тільки краще.

Найпоширеніший, ефективний і безпечний метод — склеротерапія.

Пацієнту роблять уколи, вводять у вену спеціальний препарат, який склеює її стінку. Потім на кілька днів на ногу надягають спеціальний компресійний панчіх, який тисне на судини, допомагаючи їм склеїтися. Пацієнт тим часом веде звичний спосіб життя. Зазвичай лікування складається з декількох сеансів і в середньому займає 2-3 тижні.

Судинні зірочки ж прибирають методом мікросклеротерапіі — склерозуючий препарат вводять дуже тонкою голкою в розширені капіляри. Це практично безболісна методика, яка дає досить швидкий результат. Якщо все добре, то за 2-3 тижні судинні зірочки повністю зникають.

Існують ще лазерна коагуляція і термокоагуляція. Але з ними краще бути обережніше. Справа в тому, що лазер часто використовується косметологами в салонах краси, а лікар-косметолог, навіть самий грамотний, розумний і освічений, він — не флеболог. Він не володіє УЗД, не розуміє, що відбувається з венами. Він прибере тільки зовнішні прояви. І ще питання, чи буде ефект і чи надовго він збережеться.

Боротьбу з судинними зірочками потрібно починати не з косметолога, а з флеболога, тому що тільки після попереднього обстеження та проведення ультразвуку можна правильно підібрати метод необхідної дії.

 

 

 


Повернутися
24.03.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...