І швець, і жнець…

Наймолодший сільський голова з Черкащини показує, як треба працювати

 Нещодавно інтернет просто «підірвала» розповідь про наймолодшого сільського голову з Черкащини Артема Кухаренка, який є головою села Подільське Золотоніського району. Безкоштовний Wi-fi, відремонтовані дороги та укомплектовані навчальні заклади – такі результати дворічної роботи  24-річного молодого та амбітого голови.    Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на телеканал 24, коли хлопець у 2015 році балотувався на посаду, він був ще студентом. Тоді його кандидатуру підтримали 80% селян.    


Висуваючи свою кандидатуру на посаду очільника села, Артем реально розумів, які труднощі йому зустрінуться, тож заходився працювати з перших днів.

Насамперед він узявся за розбиті сільські дороги. Оскільки коштів на серйозний ремонт не було, новоспечений голова залив дірки бетоном, що обійшлося всього в 30 тисяч гривень.  Допомогли райрада і спонсори, але й селяни не сиділи склавши руки. Вони провели благодійний концерт, кошти від якого теж пішли на благоустрій.

Незабаром у центрі Подільського з'явився безкоштовний Wi-Fi. Протягом року в школі та дитсадку замінили вікна, учням закупили нові парти, а дошкільнятам – іграшки та ліжечка. На всіх сільських вулицях відновили освітлення.

Нині у планах Артема – зробити у відремонтованому будинку культури кінотеатр та тренажерний зал для людей.

Такі швидкі та позитивні зміни в селі принесли свої результати. Чимало молодих родин із задоволенням залишаються жити у Подільському і подають заяви у сільраду на отримання житла. Кухаренко хоче відремонтувати занедбаний гуртожиток, який у майбутньому зможе прихистити щонайменше 20 сімей.

Щоб провести туди каналізацію, воду та газ, потрібні чималі кошти, а в бюджеті села є лише мільйон гривень, тож зараз місцева влада активно шукає фінансування.

Незважаючи на перебої з грошима, Артем не опускає рук, і його планам не видно краю. Цього року він хоче заснувати в селі сміттєвий кооператив, створити зони відпочинку, відновити озеро та дати в будинки людей воду. А ще мріє, аби на ці ініціативи знайшлися інвестори, а також щоб в односельців була робота.

"Люди бачать, що починає щось мінятися і більше довіряють, - каже про свою діяльність молодий голова села. - Я своє село люблю і мені хочеться, щоб воно процвітало…»

До речі,  Артем –людина багатьох талантів. Хлопець гарно співає, взяв участь у вокальному шоу-«Х-фактор», брав участь у масових заходах, виступав, змагався у спортивних дисциплінах та КВК… -


Повернутися
24.03.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.