І швець, і жнець…

Наймолодший сільський голова з Черкащини показує, як треба працювати

 Нещодавно інтернет просто «підірвала» розповідь про наймолодшого сільського голову з Черкащини Артема Кухаренка, який є головою села Подільське Золотоніського району. Безкоштовний Wi-fi, відремонтовані дороги та укомплектовані навчальні заклади – такі результати дворічної роботи  24-річного молодого та амбітого голови.    Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на телеканал 24, коли хлопець у 2015 році балотувався на посаду, він був ще студентом. Тоді його кандидатуру підтримали 80% селян.    


Висуваючи свою кандидатуру на посаду очільника села, Артем реально розумів, які труднощі йому зустрінуться, тож заходився працювати з перших днів.

Насамперед він узявся за розбиті сільські дороги. Оскільки коштів на серйозний ремонт не було, новоспечений голова залив дірки бетоном, що обійшлося всього в 30 тисяч гривень.  Допомогли райрада і спонсори, але й селяни не сиділи склавши руки. Вони провели благодійний концерт, кошти від якого теж пішли на благоустрій.

Незабаром у центрі Подільського з'явився безкоштовний Wi-Fi. Протягом року в школі та дитсадку замінили вікна, учням закупили нові парти, а дошкільнятам – іграшки та ліжечка. На всіх сільських вулицях відновили освітлення.

Нині у планах Артема – зробити у відремонтованому будинку культури кінотеатр та тренажерний зал для людей.

Такі швидкі та позитивні зміни в селі принесли свої результати. Чимало молодих родин із задоволенням залишаються жити у Подільському і подають заяви у сільраду на отримання житла. Кухаренко хоче відремонтувати занедбаний гуртожиток, який у майбутньому зможе прихистити щонайменше 20 сімей.

Щоб провести туди каналізацію, воду та газ, потрібні чималі кошти, а в бюджеті села є лише мільйон гривень, тож зараз місцева влада активно шукає фінансування.

Незважаючи на перебої з грошима, Артем не опускає рук, і його планам не видно краю. Цього року він хоче заснувати в селі сміттєвий кооператив, створити зони відпочинку, відновити озеро та дати в будинки людей воду. А ще мріє, аби на ці ініціативи знайшлися інвестори, а також щоб в односельців була робота.

"Люди бачать, що починає щось мінятися і більше довіряють, - каже про свою діяльність молодий голова села. - Я своє село люблю і мені хочеться, щоб воно процвітало…»

До речі,  Артем –людина багатьох талантів. Хлопець гарно співає, взяв участь у вокальному шоу-«Х-фактор», брав участь у масових заходах, виступав, змагався у спортивних дисциплінах та КВК… -


Повернутися
24.03.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...