Щоб замшеве взуття було як нове…

При сильному забрудненні замшеве взуття слід чистити щіткою, змоченою в теплій мильній воді, в яку можна додати нашатирного спирту в пропорції 1:5. Потім замшу необхідно промити холодною водою, відполірувати м'якою тканиною і потримати над парою.

Жирні плями на замші можна видалити бензином або на кілька годин присипати тальком.

Для щоденного догляду і освіження кольору необхідно використовувати фарбу, аерозоль для замшевої шкіри, вона запобігатиме також утворенню сольових відкладень.

Замшеве взуття необхідно чистити гумовими щітками. Якщо потримати замшу над парою, то ворс розправиться набагато краще.

Після чищення необхідно залишити замшеве взуття висохути.

– Рідину, яка захистить замшеве взуття від води, снігу і солі, слід наносити в період активних опадів.

– Зазвичай волога з взуття виходить через 20 годин. Слід періодично просушувати взуття, щоб замшева шкіра могла повністю висохнути.

Для оновлення залоснених ділянок замшевого взуття слід очистити їх від пилу і бруду щіткою, потім протерти сухою столовою сіллю.


Повернутися
17.03.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...