Як вивести пляму?

Жирову пляму треба посипати сіллю і обережно потерти (можна м'якоттю теплого хліба). Змінювати сіль слід кілька разів, поки пляма не зникне. Жирові плями часто добре відпираються господарським милом.
Щоб вивести пляму від губної помади, потріть пляму ваткою з нашатирним спиртом.
Плями від косметичних кремів видаляють спиртом або бензином. Плями від фарби для волосся видаляють перекисом водню, змішаним з такою ж кількістю нашатирного спирту.
Свіжі плями від вина, фруктів і ягід можна вивести за допомогою окропу. Тканина натягують над яким-небудь посудом і ллють киплячу воду з чайника до повного зникнення плями. Даний спосіб не застосуємо до виробів з нестійким забарвленням.
Застарілі плями швидше зійдуть, якщо потримати тканину над посудиною з киплячою водою і протерти оцтом або лимонним соком, розвівши його наполовину з горілкою або денатуратом. Можна замочити пляму у гарячому молоці.
Плями від білого вина, шампанського, пива та лікерів видаляють розчином мила, питної соди і води (на склянку води взяти 5 г мила і половину чайної ложки соди). Цим розчином треба змочити пляму і залишити, наступного дня змити його теплою водою і ретельно прополоскати. Будьте обережні: неякісно пофарбовані тканини можуть злиняти.
Плями від кави або міцного чаю видаляють щіткою, змоченою в теплій воді. Потім всю річ ретельно промивають у теплому мильному розчині (половина чайної ложки кальцинованої соди або 1 чайна ложка нашатирного спирту на 1 л води). Після цього двічі прополіскують в теплій і один раз в холодній, злегка підкисленою оцтом воді.
Щоб вивести пляму від шоколаду, тканину потрібно запрати в дуже солоній воді або протерти розчином нашатирного спирту.
Застарілі плями на білих речах можна вивести перекисом водню, просочивши ним тканину і потримавши 10-15 хвилин. Після цього виріб прополіскують в холодній воді.
Плями від крові відмивають спочатку холодною водою, а потім теплим мильним розчином. Перед пранням білизну з плямами замочують на кілька годин. Плями крові також можна вивести, потерши пляму холодною водою, в якій розчинена таблетка аспірину.

Плями від чорнила або пасти кулькових ручок можна вивести за допомогою лимонного соку. Свіжі плями від пасти кулькових ручок виводять розчином нашатирного спирту і питної соди (1-2 чайні ложки на 1 склянку води) або гліцерином. Для видалення чорнильної плями або плями від кулькової ручки можна також скористатися кислим молоком. Тканину треба замочити в теплому молоці на кілька годин, а потім виріб ретельно відіпрати в теплій мильній воді з додаванням бури або нашатирного спирту.
Плями від трави можна вивести горілкою. Крім того, трав'яні плями знімають розчином кухонної солі (1 чайна ложка на півсклянки теплої води).


Повернутися
17.03.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...