Як вивести пляму?

Жирову пляму треба посипати сіллю і обережно потерти (можна м'якоттю теплого хліба). Змінювати сіль слід кілька разів, поки пляма не зникне. Жирові плями часто добре відпираються господарським милом.
Щоб вивести пляму від губної помади, потріть пляму ваткою з нашатирним спиртом.
Плями від косметичних кремів видаляють спиртом або бензином. Плями від фарби для волосся видаляють перекисом водню, змішаним з такою ж кількістю нашатирного спирту.
Свіжі плями від вина, фруктів і ягід можна вивести за допомогою окропу. Тканина натягують над яким-небудь посудом і ллють киплячу воду з чайника до повного зникнення плями. Даний спосіб не застосуємо до виробів з нестійким забарвленням.
Застарілі плями швидше зійдуть, якщо потримати тканину над посудиною з киплячою водою і протерти оцтом або лимонним соком, розвівши його наполовину з горілкою або денатуратом. Можна замочити пляму у гарячому молоці.
Плями від білого вина, шампанського, пива та лікерів видаляють розчином мила, питної соди і води (на склянку води взяти 5 г мила і половину чайної ложки соди). Цим розчином треба змочити пляму і залишити, наступного дня змити його теплою водою і ретельно прополоскати. Будьте обережні: неякісно пофарбовані тканини можуть злиняти.
Плями від кави або міцного чаю видаляють щіткою, змоченою в теплій воді. Потім всю річ ретельно промивають у теплому мильному розчині (половина чайної ложки кальцинованої соди або 1 чайна ложка нашатирного спирту на 1 л води). Після цього двічі прополіскують в теплій і один раз в холодній, злегка підкисленою оцтом воді.
Щоб вивести пляму від шоколаду, тканину потрібно запрати в дуже солоній воді або протерти розчином нашатирного спирту.
Застарілі плями на білих речах можна вивести перекисом водню, просочивши ним тканину і потримавши 10-15 хвилин. Після цього виріб прополіскують в холодній воді.
Плями від крові відмивають спочатку холодною водою, а потім теплим мильним розчином. Перед пранням білизну з плямами замочують на кілька годин. Плями крові також можна вивести, потерши пляму холодною водою, в якій розчинена таблетка аспірину.

Плями від чорнила або пасти кулькових ручок можна вивести за допомогою лимонного соку. Свіжі плями від пасти кулькових ручок виводять розчином нашатирного спирту і питної соди (1-2 чайні ложки на 1 склянку води) або гліцерином. Для видалення чорнильної плями або плями від кулькової ручки можна також скористатися кислим молоком. Тканину треба замочити в теплому молоці на кілька годин, а потім виріб ретельно відіпрати в теплій мильній воді з додаванням бури або нашатирного спирту.
Плями від трави можна вивести горілкою. Крім того, трав'яні плями знімають розчином кухонної солі (1 чайна ложка на півсклянки теплої води).


Повернутися
17.03.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…