«Еліксир молодості» - червоне вино?

От тільки чи всім вистачить здоров’я на таке омолодження?

 Розмови (власне, не лише розмови, а й філком аргументовані факти) про користь червоного вина звучать уже давно. А нещодавно вчені Політехнічого університету Вірджинії виявили в червоному вині ресвератрол, який допомагає зупинити старіння нейронів головного мозку.   Про це йдеться на офіційному сайті навчального закладу.

 Упродовж року науковці додавали до раціону мишей спеціальну сполуку, що міститься в шкірі червоного винограду – ресвератрол.

Після Після закінчення експерименту та  детального вивчення стану мишей, вчені прийшли до висновку, що стан тварин знаходиться на такому рівні, ніби вони дотримувались дієти та виконували регулярні фізичні вправи.

Проте, незважаючи на такі результати, вчені повідомили, що при вживанні навіть у великих кількостях червоного вина людина не може отримати такі ж результати.

"У вині ресвератрол є в невеликих кількостях, так що ви не зможете випити його в достатній кількості, щоб домогтися того ж ефекту, який ми виявили у мишей. Наступним кроком є визначення механізму, який дозволяє захищати синапси (місце контакту між двома нейронами). Якщо ми відкриємо його, то зможемо модифікувати цю речовину або шукати інші молекули, які є більш ефективними в захисті синапсів ", - повідомив один з авторів дослідження Грегоріо Вальдес.

Також він додав, що ресвератрол захищає нейрони головного мозку від старіння, а також має протипухлинні та протизапальні властивості.


Повернутися
17.03.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...