Джерело енергії - джерело життя

Те, що без Сонця нема життя, аксіома. А віднедавна Сонце ще й стало найдешевшим джерелом електроенергії для пятдесяти восьми  країн, що розвиваються

Як повідомляє Eсotown, посилаючись на дані агентства Bloomberg New Energy Finance (BNEF), сонячна енергетика зараз є найдешевшим джерелом електроенергії в 58 країнах, що розвиваються. Як передає Сleantechnica, цей факт є дуже важливим, адже саме енергія є основою сучасної цивілізації – вона будує міста і транспортні мережі, дозволяючи реалізувати найрізноманітніші людські потреби.

  Зважаючи на зменшення вартості сонячної енергії, Індія та Китай – одні з найактивніших соживачів сонячної енергетики, нині активно скорочують споживання вугілля.

Вугілля було найдоступнішим джерелом електроенергії й в африканських країнах. Однак за останніх 5 років ситуація кардинально змінилася завдяки тому, що вартість сонячної електроенергії постійно знижувалася і в кінці 2016 року становила 30 доларів за мегават-годину. Це сталося завдяки удосконаленню обладнання, використанню домашніх накопичувачів енергії, зростанню інвестицій та змінам в енергетичній політиці.

Тим не менше, такі дані не означають, що сонячна енергії найдешевша в усіх країнах. Її вартість залежить від широти і клімату країни. Однак використання енергії Сонця разом з іншим відновлюваними джерелами енергії зменшує необхідність спалювання викопного палива для отримання електроенергії.


Повернутися
17.03.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...