Джерело енергії - джерело життя

Те, що без Сонця нема життя, аксіома. А віднедавна Сонце ще й стало найдешевшим джерелом електроенергії для пятдесяти восьми  країн, що розвиваються

Як повідомляє Eсotown, посилаючись на дані агентства Bloomberg New Energy Finance (BNEF), сонячна енергетика зараз є найдешевшим джерелом електроенергії в 58 країнах, що розвиваються. Як передає Сleantechnica, цей факт є дуже важливим, адже саме енергія є основою сучасної цивілізації – вона будує міста і транспортні мережі, дозволяючи реалізувати найрізноманітніші людські потреби.

  Зважаючи на зменшення вартості сонячної енергії, Індія та Китай – одні з найактивніших соживачів сонячної енергетики, нині активно скорочують споживання вугілля.

Вугілля було найдоступнішим джерелом електроенергії й в африканських країнах. Однак за останніх 5 років ситуація кардинально змінилася завдяки тому, що вартість сонячної електроенергії постійно знижувалася і в кінці 2016 року становила 30 доларів за мегават-годину. Це сталося завдяки удосконаленню обладнання, використанню домашніх накопичувачів енергії, зростанню інвестицій та змінам в енергетичній політиці.

Тим не менше, такі дані не означають, що сонячна енергії найдешевша в усіх країнах. Її вартість залежить від широти і клімату країни. Однак використання енергії Сонця разом з іншим відновлюваними джерелами енергії зменшує необхідність спалювання викопного палива для отримання електроенергії.


Повернутися
17.03.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.