Не знаючи «броду», не… лікуйте дефіцит йоду!

Симптоми та лікування йододефіциту

  Якщо ви помічаєте у себе зниження зору, погіршення пам'яті, швидко втомлюєтеся, не можете сконцентруватися на роботі, то, цілком імовірно, вашому організму не вистачає йоду. Чим загрожує брак йоду в організмі? Наслідки можуть бути серйозними. Так, у дітей може сповільнитися розумовий і фізичний розвиток, знизитися імунітет, у дівчаток може порушитися формування репродуктивної функції. Якщо помічаєте у дитини відсутність апетиту, різке зниження успішності в школі, апатію — подумайте про йододефіцит. Його головні симптоми такі:

  Хронічна втома.

 Йододефіцит може виявитися тоді, коли людина відчуває сонливість, забудькуватість, непритаманну для неї дратівливість, погіршення уваги та реакції, затяжний депресивний стан та загальну слабкість організму.Однією з основних функцій гормонів щитоподібної залози є забезпечення організму енергією. У більшості випадків хронічну втому при дефіциті йоду супроводжує м’язова слабкість.

  Набряки.

Набряки – провісники йододефіциту. Їхня поява навколо очей, а також набряки рук, ніг і т. д. є ознакою нестачі йоду.Сечогінні засоби в такій ситуації не тільки не справляють ефекту, а й шкодять: при прийомі цих препаратів з організму вимиваються корисні речовини, що призводить до порушення водно-сольового балансу.

 Зниження імунітету.

Внаслідок послаблення імунітету легко можна «спіймати» якусь інфекцію чи іншу хворобу. Часті застуди можуть бути одним із симптомів дефіциту йоду. Цей елемент відіграє важливу роль у підтримці нормальної опірності організму. При нестачі йоду організм стає більш вразливим до вірусних, бактеріальних і грибкових інфекцій. У дітей нестача йоду може спричинити сповільнений ріст, порушення мовлення, відставання у розумовому та фізичному розвитку

Зайва вага.

Йод необхідний для нормальної діяльності щитоподібної залози, яка виробляє гормони тироксин і трийодтиронін. Вони беруть активну участь у метаболізмі. При нестачі йоду знижується вироблення гормонів, отже, знижується метаболізм. Усе це призводить до накопичення жирової тканини. А проблема набряклості, яка також характерна при йододефіциті, тільки ускладнює ситуацію, сприяючи появі зайвої ваги.

Зниження інтелекту.

Нестача йоду в організмі призводить до зниження уваги, погіршення пам’яті та інтелекту. Йододефіцит призводить і до зниження метаболізму в клітинах мозку, через що втрачається здатність запам’ятовувати дати, обробляти інформацію і вирішувати складні завдання. Якщо йододефіцит не усунути, то можливий розвиток глибокої депресії.

Висновок? Подбайте, аби у вашому раціоні були продукти, багаті на йод. Найбільша кількість йоду міститься в морепродуктах: креветки, тріска, морські водорості, печінка тріски. Також йод міститься в ягодах, фруктах, хлібі, річковій рибі, крупах, картоплі, м'ясі, сметані і вершках, в горосі, квасолі, кефірі та молоці, яйцях.

Ідеальний продукт для профілактики йододефіциту - йодована сіль, яку можна купити в будь-якій аптеці і навіть магазині. До речі, в Європі йодом збагачують не тільки сіль, а й інші продукти, такі як чай, цукор, масло і молоко. В Італії йод додають навіть у звичайну воду.

Нині в Україні вже освоєно виробництво продуктів з додаванням йоду: мінеральна вода, соки, цукор, молочні продукти і навіть горілка. Крім того, входить в практику вигодовування домашньої птиці кормами, збагаченими йодом, в результаті птиця несе яйця з підвищеним йодовмістом.


Повернутися
06.03.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.