Не хлібом єдиним?

На Тернопільщині хліб тепер буде найдорожчим в Україні

Ціна хліба на Тернопільщині зростає. За підрахунками експертів, наша область належить до регіонів України з найвищими цінами на хліб. Причина – ринкові тенденції, – пояснюють“За Збручем” у департаменті агропромислового розвитку ОДА.

 Тернопільщина – аграрна область. Запасів зерна більше, ніж достатньо, – кажуть чиновники. Але ціна хліба продовжує зростати. Вартує основний продукт в середньому 10 гривень за буханку. «Справді хліб упродовж останніх двох місяців подорожчав. Деякі види хліба подорожчали на кілька гривень. Навіть ціна круглого тернопільського зросла на одну гривню вісімдесят копійок. Також зросла ціна дорожчих сортів хліба. Сірий хліб місцевого виробництва продаємо за старими цінами», – каже продавець Галина Зубак.

Ціна хліба може і далі підвищуватися, – припускають у департаменті агропромислового розвитку ОДА. Серед причин – не лише собівартість виробництва, а й економічні тенденції. Нагадаємо, хліб належить до продуктів, ціни яких відпустили у «вільне плавання».


Повернутися
06.03.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.