Гроші… в землю

Дрібним аграріям Тернопільщини пропонують гроші для весняно-польових робіт

На Тернопільщині розпочали впроваджувати пілотний проект Групи Світового банку – «Аграрні розписки».

Оскільки, наша область позиціонує себе як аграрна, проекту прогнозують успішне майбутнє.

 «Вже є шість домовленостей щодо підписання розписок між постачальником продукції і фермерами. Залишається лише реєстрація в нотаріусів і можна приступати до сезону польових робіт.», – розповідає beztaby.te.ua директор департаменту агро-промислового розвитку ТОДА Віталій Луй.

На думку чиновників, будь-який новий спосіб фінансування аграріїв – корисний, адже з податковими змінами, їм доведеться повністю сплачувати ПДВ.

IFC (Міжнародна фінансова корпорація) за перший рік впроваддження Проекту на Тернопіллі прогнозує об’єм розписок сумою 30 млн грн.

 «Обмежень немає. Будь-який фермер, що має зареєстровану землю, може брати участь і дати в заставу свій майбутній врожай. Суттєва перевага фінансових розписок – майбутній врожай не потрібно страхувати», – підкреслює Віталій Луй.

Щоб скористатись цією можливістю і укласти розписку, то слід звернутись в банк-партнер (в Тернополі це AP-bank), а також необхідна інформація є на сайті ТОДА.


Повернутися
06.03.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…