Купи собі… нову недугу

Одягаючи навіть нові речі, ви ризикуєте захворіти

Навіть нові речі, придбані в магазині, перед одяганням необхідно випрати. В іншому випадку ви ризикуєте підхопити небезпечну недугу.

Про це заявив доктор наук у сфері мікробіології та імунології Філіп Тірні, який виявив на новому одязі з магазину дуже небезпечні сполуки, пише econet.

Так, на штанах, блузках, нижній білизні, куртках та інших предметах одягу в мережевих магазинах ховаються такі неприємні речовини: виділення з дихальних шляхів, шкірна флора, фекальна флора, дріжджі тощо. Деякі з них можуть призвести до серйозних наслідків.

Особливо обачними треба бути з купальниками, нижньою білизною та іншими речами інтимного характеру. Вони опиняються найближче до тіла, тож вірогідність підхопити якусь речовину доволі висока.

Зокрема, не виправши одяг ви ризикуєте підчепити гепатит А, діарею, стафілокок, сальмонелу, норовірус, грибкові інфекції, стрептокок, педикульоз і коросту.


Повернутися
03.03.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...