Відчуття щастя залежить від того, коли ви прокидаєтесь

Саме таку формулу вивели вчені з Університету Торонто. Найщасливішими, за їх результатами, почуваються ті особи, котрі прокидаються рано вранці. Але у віковій категорії від 17 до 40 років таких виявилось лише сім відсотків. Тоді як після 59 років з самого ранку залюбки прокидається близько 90 % людей.

При цьому науковці обнадіяли, заявивши, що з віком наші біоритми змінюються. Тож навіть затята "сова" згодом стає щасливим "жайворонком".

- А може не варто чекати щастя в старості, а спробувати відкорегувати свої біоритми в молодшому віці?

- Безперечно, час, коли людина звикла прокидатися, дуже впливає як на її загальне самопочуття, так і на формування відчуття щастя, -- коментує Анатолiй Дорогий, доктор медичних наук, завiдувач лабораторiєю наукових проблем амбулаторної допомоги ННЦ "Iнститут кардiологiї iменi М. Д. Стражеска". -- У кожнiй клiтинi нашого органiзму працює так званий бiологiчний годинник. Природою закладено, аби ми засинали, коли геть стемніє, а прокидалися, коли потроху почне світати. Молоді ж люди справді не дотримуються цього правила.

І самі собі шкодять, бо з десятої вечора до півночі в нашому організмі виробляється мелатонін. Це гормон, котрий регулює тривалість сну та роботу ендокринної, імунної, шлунково-кишкової систем. Що найголовніше, мелатонін виробляється, лише коли людина спить. Так запрограмувала природа.

- То так звані сови програють у цій погоні за щастям?

-- Біологічний годинник сов не є синхронізованим ні з законами природи, ані з соціальним життям. Люди, котрі звикли засинати пізно, все одно змушені прокидатися з самого ранку. Через хронічне недосипання потерпає весь організм, людина з самого ранку почувається втомленою, розбитою, в неї немає сил на aктивну життєдіяльність. За таких умов важко почуватися щасливим.

Тож спробуйте, не чекаючи старості, стати щасливими. Потрiбно лише вчасно лягати спати, сон має тривати 7 -- 8 годин. Прокидатиметесь, коли органiзм відпочине й буде повнiстю готовим до активної дiяльностi.

А ще може згодитися метод бiологiчної розкачки: вранiшня зарядка й контрасний душ, а ввечері -- прогулянка на свiжому повiтрi й обмеження у вечірньому меню. Щасливого вам ранку!


Повернутися
03.03.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.