Відчуття щастя залежить від того, коли ви прокидаєтесь
Саме таку формулу вивели вчені з Університету Торонто. Найщасливішими, за їх результатами, почуваються ті особи, котрі прокидаються рано вранці. Але у віковій категорії від 17 до 40 років таких виявилось лише сім відсотків. Тоді як після 59 років з самого ранку залюбки прокидається близько 90 % людей.
При цьому науковці обнадіяли, заявивши, що з віком наші біоритми змінюються. Тож навіть затята "сова" згодом стає щасливим "жайворонком".
- А може не варто чекати щастя в старості, а спробувати відкорегувати свої біоритми в молодшому віці?
- Безперечно, час, коли людина звикла прокидатися, дуже впливає як на її загальне самопочуття, так і на формування відчуття щастя, -- коментує Анатолiй Дорогий, доктор медичних наук, завiдувач лабораторiєю наукових проблем амбулаторної допомоги ННЦ "Iнститут кардiологiї iменi М. Д. Стражеска". -- У кожнiй клiтинi нашого органiзму працює так званий бiологiчний годинник. Природою закладено, аби ми засинали, коли геть стемніє, а прокидалися, коли потроху почне світати. Молоді ж люди справді не дотримуються цього правила.
І самі собі шкодять, бо з десятої вечора до півночі в нашому організмі виробляється мелатонін. Це гормон, котрий регулює тривалість сну та роботу ендокринної, імунної, шлунково-кишкової систем. Що найголовніше, мелатонін виробляється, лише коли людина спить. Так запрограмувала природа.
- То так звані сови програють у цій погоні за щастям?
-- Біологічний годинник сов не є синхронізованим ні з законами природи, ані з соціальним життям. Люди, котрі звикли засинати пізно, все одно змушені прокидатися з самого ранку. Через хронічне недосипання потерпає весь організм, людина з самого ранку почувається втомленою, розбитою, в неї немає сил на aктивну життєдіяльність. За таких умов важко почуватися щасливим.
Тож спробуйте, не чекаючи старості, стати щасливими. Потрiбно лише вчасно лягати спати, сон має тривати 7 -- 8 годин. Прокидатиметесь, коли органiзм відпочине й буде повнiстю готовим до активної дiяльностi.
А ще може згодитися метод бiологiчної розкачки: вранiшня зарядка й контрасний душ, а ввечері -- прогулянка на свiжому повiтрi й обмеження у вечірньому меню. Щасливого вам ранку!
← Повернутися