«Шерше ля фам» від столичного режисера, або Як Нікон Романченко у Тернополі героїню для фільму шукав

Упродовж двох днів – 25 та 26 лютого – Український дім «Перемога» окупувало тернопільське жіноцтво.

Панни, панянки, паннусі  і поважні мадам… скажемо так, бальзаківського віку ледь не в чергу вишиковувалися, аби потрапити на кінокастинг. Річ у тім, що упродовж цих двох днів у нашому місті героїню для своєї нової короткометражної стрічки «Поза зоною» шукав відомий київський режисер, переможець кінофестивалю «Молодість’2014» Нікон Романченко.

Знімальна група просила відгукнутися жінок віком від 35 до 55 років, котрі бажають спробувати себе в кіно, причому акторська освіта була не обов’язкова. У результаті за два дні кастинг відвідало кілька десятків жінок різного віку, причому бажання тернополянок потрапити в кіно виявилося таким сильним, що на кастинг  прийшла навіть жінка… на дев’ятому місяці вагітності!   Причому, як виявилося, уже наступного дня вона народила синочка!

Провівши інтерв’ю із претендентками на головну роль, за кілька тижнів режисер із командою знову повернуться до Тернополя – цього разу уже для другого етапу кастингу.  Зйомки стрічки розпочнуться у другій половині квітня на одній із кондитерських фабрик міста. Подробиці сюжету майбутньої стрічки Нікон Романченко (він же – не лише режисер, а й автор сценарію) розкривати не поспішає, проте завісу таємничості над ним таки трішки привідкриває.

За сюжетом, у жінки-працівниці кондитерської  фарбики перестав виходити на зв’язок її син і вона залишається поза зоною звичного для неї життя. Очікування дзвінка від сина, хвилювання, події, що змушують переоцінити кожне слово, вчинок, несолодкий побут та життя за інерцією поза межами фабрики солодощів… Режисер зазначає, що назва його роботи розповідає не лише про внутрішній стан героїні, а й про внутрішній стан нашої країни.

До слова, під час свого перебування у Тернополі  Нікон Романченко разом із режисером Філіпом Сотниченком у рамках акції «Кінолекторій», що реалізовується в межах проекту «КіноUP», представили військовослужбовцям тернопільської 44-ої окремої артилерійської бригади фільми «Обличчя» (реж. Нікон Романченко), «Син» (реж. Філіп Сотниченко) та «ГОлден Love» (реж. Павло Остріков).

«Фільм «Поза зоною» будуть знімати у Тернополі на Держзамовлення молодими українськими кінематографістами з громадської організації «Сучасне Українське Кіно», що активно займається виробництвом і популяризацією українських фільмів, – зазначає заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. – Наразі це вже друга короткометражка, що зніматиметься у місті. Торік відбулись зйомки фільму «Спрага неба», цьогоріч також заплановані зйомки повнометражного ігрового кіно».


Повернутися
03.03.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.