Хочеться їсти? Спіть!

Відомо, що сон впливає на всі біохімічні процеси в організмі. Як і те, що невиспану людину більше тягне на солодке, борошняне, смажене, фаст-фуд...

Дослідження Чиказького університету (США) виявили, що нестача сну може викликати тягу до шкідливої ​​їжі, особливо до борошняних виробів, пише healthinfo.ua. У людини, що не виспалася, тяга до швидких вуглеводів збільшується на 45%.

Фахівці пояснюють це тим, що при правильному режимі сну організм регулює дію гормонів. А недосипання збільшує рівень греліну -- гормону, відповідального за підвищення апетиту. Групове дослідження сну у Вісконсині показало, що у людей, які спали по п'ять годин на добу, рівень греліну був на 14,9% вище, ніж у тих, хто відпочивав  по 8 годин.

Також брак сну впливає на збільшення індексу маси тіла (ІМТ). Мабуть, тепер зрозуміло, чому серед тих, хто мало спить, частіше зустрічаються люди з ожирінням. Тож, якщо хочете бути у формі, спіть не менше 8 годин на добу.


Повернутися
25.02.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...