Хочеться їсти? Спіть!

Відомо, що сон впливає на всі біохімічні процеси в організмі. Як і те, що невиспану людину більше тягне на солодке, борошняне, смажене, фаст-фуд...

Дослідження Чиказького університету (США) виявили, що нестача сну може викликати тягу до шкідливої ​​їжі, особливо до борошняних виробів, пише healthinfo.ua. У людини, що не виспалася, тяга до швидких вуглеводів збільшується на 45%.

Фахівці пояснюють це тим, що при правильному режимі сну організм регулює дію гормонів. А недосипання збільшує рівень греліну -- гормону, відповідального за підвищення апетиту. Групове дослідження сну у Вісконсині показало, що у людей, які спали по п'ять годин на добу, рівень греліну був на 14,9% вище, ніж у тих, хто відпочивав  по 8 годин.

Також брак сну впливає на збільшення індексу маси тіла (ІМТ). Мабуть, тепер зрозуміло, чому серед тих, хто мало спить, частіше зустрічаються люди з ожирінням. Тож, якщо хочете бути у формі, спіть не менше 8 годин на добу.


Повернутися
25.02.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.