Як зберегти хребет здоровим: практичні поради

 Хребет має надзвичайно важливе значення для функціонування всього організму, саме від його здоров’я залежить загальна рухливість тіла та багато інших факторів нормальної життєдіяльності людини. На жаль, проблеми з хребтом є досить поширеними, тож варто знати, як з ними боротися.

Що треба робити, щоб хребет залишався здоровим?

Медики дають наступні рекомендації з профілактики хвороб хребта:

•             Турбота про поставу. Слід завжди тримати спину прямо, це допоможе попередити багато проблем із хребтом. Неправильна постава призводить до того, що нерви між хребцями затискаються, а це викликає біль у спині та порушення кровообігу.

•             Фізична активність. Щоб хребет завжди був здоровим, слід пам’ятати про важливу роль фізичних вправ, які підтримують у тонусі м’язи спини та живота, що утримують хребет. Найкраще підходять для цієї мети вправи на прес, на розвиток мускулатури попереку. Підтримувати в тонусі та ефективно розслабляти хребет допомагає йога. Але найкраще для спини підходить плавання.

•             Контроль ваги. У людей зі збитковою масою тіла проблеми з хребтом зустрічаються набагато частіше, ніж у тих, чия вага знаходиться в межах норми. Адже зайві кілограми несуть навантаження на хребет.

•             Правильне харчування. Збалансований режим харчування має прямий зв’язок із роботою хребта. Все дуже просто: занадто жирна, солона, солодка, кисла їжа має своїм наслідком накопичення в організмі токсинів, в тому числі і в хребті, а від них проблем не уникнути. Очистити організм від шкідливих речовин допоможуть горіхи, риба, свіжі фрукти та овочі, чиста вода. Та все ж краще не допускати, ніж позбавлятися. Найбільш корисною для хребта є їжа, яка містить магній, калій.

•             Правильне підняття важких речей. Занадто важкі речі в принципі не рекомендовано піднімати, проте, якщо така необхідність існує, варто робити це правильно. Необхідно присісти, зігнути коліна, обхватити предмет руками і повільно, без різких рухів підняти.

•             Масаж. Від болів у спині допоможе позбутися правильний масаж, який також можна використовувати для профілактики проблем із хребтом. Масаж дозволяє підтримувати мускулатуру спини в тонусі і, в той же час, розслабити хребет. Проте обирати масажиста треба вкрай обережно, адже цією процедурою можна не лише допомогти, а й суттєво зашкодити хребту, якщо робити її неправильно.

Здоров’я хребта найчастіше залежить від людини: від її способу життя, фізичної активності, харчування, специфіки роботи. Тому виправити проблеми з ним людина може, лише усвідомивши всю важливість ситуації та зробивши висновки на майбутнє.

 

 


Повернутися
25.02.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.