Як, чим та коли обробляти плодові дерева навесні

Щоб восени зібрати повноцінний урожай красивих і цілісних плодів, потрібно подбати про дерева і чагарники ще навесні. Необхідно обробити і обприскати їх від різних шкідників і хвороб. Обприскувати потрібно всі плодові дерева і чагарники без винятку. Цю процедуру проводять в суху безвітряну погоду в той час, коли набрякли бруньки і листя ось-ось розпустяться.

Краще обприскування проводити вранці або ввечері, коли немає спеки. У продажу зараз великий вибір хімічних, комбінованих і біопрепаратів для проведення обробки саду. Це і всім відомий мідний купорос, і бордоська рідина, і емульсія «Абіга-Пік» і т.д.

Чим проводити обприскування — вибирати вам. Зазначимо лише, що: Хімічні препарати зручні тим, що швидко розчиняються у воді і мають зручну упаковку. Їх термін розпаду від декількох днів до 3-х тижнів. Комбіновані препарати допомагають за одне обприскування перемогти кілька видів шкідників. Повторної обробки не потрібно. Біопрепарати не містять жодної хімії, вони виробляються на основі різних мікроорганізмів і бактерій.

Обприскування дерев

Найпоширеніший і недорогий засіб для обприскування — розчин мідного купоросу. Але від того, що вартість його невисока, ефективність його не зменшується. Мідний купорос розводиться в такій пропорції: 100 г порошку на 10 літрів води. Такий розчин допомагає позбутися не тільки від шкідників, але і від цитоспорозу, бурої плямистості листя, плодової гнилі, парші, чорного раку, кучерявості листків, септоспороза та ін.

Проти кліщів і личинок які перезимували в корі добре допомагає обприскування колоїдною сіркою (при температурі вище 18 градусів) або Неорон. Проти довгоносиків допоможе установка на стовбурах ловчих поясів на основі клею. Від медяниці, листовійки, молі і попелиці, яблуневого квіткоїда необхідно обприскування препаратами «Кінмікс», «Інта-ВИР», «Децис», «Фастак», «Карате», Бордоська суміш (1%) або препарат «Абіга-Пік» (0,4%) використовуються для дерев і чагарників з різними термінами пробудження бруньок, а також у період вегетації.

Розчини для обприскування готують безпосередньо перед застосуванням. Таку обробку проводять за допомогою спеціального обприскувача або ручного насоса. Якщо дерева високі, необхідно подовжити шланг, щоб розчин потрапив навіть на саму верхівку. Обприскувати потрібно так, щоб розчин лягав на поверхню яку обробляєте у вигляді дрібних крапельок роси. Для цього наконечник апарату тримають на відстані не менше 70 см від рослини.


Повернутися
25.02.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…