Розсада: вже скоро на усіх підвіконнях

Щоб прискорити появу хорошого і якісного врожаю, більшість овочевих культур сьогодні вирощують розсадою.

Її починають вирощувати за кілька тижнів або місяців до висадки на постійне місце зростання культури.

В даному матеріалі нам хотілося б більш детально обговорити, коли найкраще садити розсаду найпопулярніших нині овочів, що вирощуються практично на кожному дачній ділянці — це помідори, перець, огірки, капусту, баклажани і кабачки.

В останні роки стало популярним висаджувати розсаду у лучному календарем або по різноманітним народними прикметами. Вважається, що рослини, висаджені на убуваючу місяць, будуть млявими і слабкими. Але ми розглянемо більш раціональні строки посадки, виходячи з особливостей кожного з рослин.

Сучасні садівники вирощують розсаду самими різними способами. Застосовуються для цього спеціальні горщики, яєчні лотки і навіть паперові стаканчики. Час посадок насіння повністю залежить від видів і індивідуальних особливостей вирощування овочів. Головне, що необхідно враховувати, так це приблизні строки висаджування живців у відкритий грунт на постійне місце.

Кожна культура має власні терміни появи сходів після посіву. Ці дані нам знадобляться, щоб правильно розрахувати дату посіву насіння на розсаду.

Коли з’являються сходи насіння:

Отже,

 • сходи томатів з’являються через 6-10 днів;
 • огірків — на 3-7 день після посіву;
 • перцю — 7-15 днів;
 • патисонів, кабачків, гарбуза — через 3-10 днів;
 • салату — 4-10 днів;
 • цибулі-чорнушки — 5-12 днів;
 • кольорової капусти — 3-8 днів;
 • качанної капусти — 3-10 днів;
 • баклажанів — 5-10 днів;
 • селери, ревеню — 7-14 день.

Коли садити розсаду в теплицю або відритий ґрунт

Для того, щоб правильно розрахувати строки посіву насіння для отримання розсади будь — якої овочевої культури потрібно також знати, коли її можна висаджувати в теплицю або відкритий ґрунт.

 • Селеру висаджують через 60-80 днів після сходів;
 • цибулю — через 60-70 днів;
 • капусту — через 50 днів;
 • перець і помідори — через 60 днів;
 • баклажани — через 65-70 днів;
 • кабачки і огірки — через 30-40 днів.

Розрахунок дати посіву насіння на розсаду

Давайте розрахуємо дату посіву насіння баклажанів на розсаду (розрахунок дійсний для будь-якого регіону, тільки дати посадки під відкрите небо або теплицю у кожного свої). Висаджують у відкритий ґрунт їх через 65-70 днів після сходів, пізніше, ніж томати або перці, так як вони більш теплолюбні. Тому висаджувати розсаду баклажанів ми будемо орієнтовно в другій половині квітня (з 14 по 20 квітня). Відраховуємо назад за календарем 70 днів — отримуємо дати — 9-15 лютого. Зазвичай насіння баклажанів сходять не так швидко, як томати або перці, їм треба 8-12 днів, щоб вилізти з землі. Знову за календарем відраховуємо назад 8-12 днів. Отримуємо — 3-7 лютого. Значить, нам до цього часу треба приготувати ґрунт, ємкості, насіння.

Тобто, якщо коротко, то формула така:

дата посіву насіння на розсаду = (дата висадки рослини у відкритий грунт) мінус (кількість днів від сходів до висадки) мінус (кількість днів, необхідних для прокльовування насіння).

Звичайно, погода може внести свої корективи, але орієнтир у нас все одно є.


Повернутися
25.02.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…