Біотехнологічні інвестиції ідуть на Тернопілля

 У найближчі два роки буде запущений в експлуатацію комплекс із виробництва біогазу. Його, як повідамляє “Україна Молода», почнуть будувати в селі Соколів Тернопільської області. Цей комплекс стане спільним виробництвом українського агропромислового підприємства «Захід Агропродукт» та австрійської компанії, що спеціалізується на біоенергетиці. Сучасне обладнання для новоі біогазової станції на Тернопільщину поставлять австрійці. Загальна вартість проекту перевищує два мільйони євро. Отриману від використання біогазу електроенергію керівники підприємства планують використовувати для власних потреб, зокрема для опалювання великої загальноосвіт­ньої школи. Крім електроенергії і тепла, комплекс вироблятиме екологічно безпечне добриво для ґрунту.


Повернутися
25.02.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…