Успішна реалізація реформи системи реєстрації бізнесу та нерухомості

13 грудня 2015 року набрали чинності закони щодо децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації, які забезпечили подальшу передачу функцій з реєстрації бізнесу та нерухомості від Міністерства юстиції України та його територіальних органів до місцевих органів влади, нотаріусів та акредитованих суб’єктів.​​

З кінця 2015 року реєстраційні функції у сфері нерухомості та бізнесу почали надавати нотаріуси. З 01 січня 2016 року почалась передача функцій органів юстиції у зазначених вище сферах на місця та з травня 2016 року відповідні повноваження повністю на себе перебрали місцеві органи влади, акредитовані суб’єкти та нотаріуси.

Якщо раніше проведення державної реєстрації з напрямку нерухомості та бізнесу здійснювали 19 районних, міське, міськрайонне управління юстиції Тернопільської області, то станом на 01 лютого 2017 на території Тернопільської області державну реєстрацію з напряму нерухомості та бізнесу проводять:

-  17  місцевих райдержадміністрацій;

-  4 виконавчих органи місцевого самоврядування (міст обласного значення);

- 21 виконавчий орган сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад, а саме: Бучацька, Заліщицька, Зборівська, Лановецька, Монастириська, Шумська міські ради, Нараївська сільська рада Бережанського району, Гусятинська селищна рада, Васильковецька та Коцюбинська сільські ради Гусятинського району,  Товстенська селищна рада Заліщицького району, Вишнівецька селищна,  Чернихівецька та Базаринська сільські ради Збаразького району,  Залозецька селищна рада Зборівського району, Великомлинівецька сільська рада Кременецького району, Коропецька селищна рада Монастириського району, Завалівська сільська рада Підгаєцького району, Різдвянівська сільська рада Теребовлянського району, Байковецька та Великогаївська сільські ради Тернопільського району;

-  6 акредитованих суб’єктів (Гусятинське районне комунальне бюро технічної інвентаризації, Комунальне Підприємство Лазарівської сільської ради з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, бізнесу та громадських формувань, Тернопільське районне госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації, Комунальне підприємство «Реєстрація об’єктів нерухомості» Малоходачківської сільської ради, Тернопільська філія КП «Центр реєстрації прав» Корецької районної ради Рівненської області та Комунальне підприємство «Центр реєстрації майнових прав» Чортківської районної ради Тернопільської області).

Замість 2000 державних реєстраторів в Україні з’явилося 10000 незалежних від Міністерства юстиції України реєстраторів.

За таких умов громадяни отримують широкий вибір для звернення до того суб’єкта, який краще може надати відповідну послугу, що сприяє розвитку конкуренції у сфері державної реєстрації та є передумовою для надання якісних демонополізованих адміністративних послуг. Таким чином, за рік дії реформ спостерігається покращення рівня надання адміністративних послуг.

Завдяки цій реформі також вдалося подолати корупційну складову процесу, адже коли є конкуренція і декілька суб’єктів на ринку, які виконують повноваження з державної реєстрації бізнесу та нерухомості, тоді не має місця корупції (хабарництва), оскільки громадянин володіє правом вільного вибору суб’єкта державної реєстрації у межах області та може звернутись за послугою до будь-якого суб’єкта.

Міністерством юстиції України було запроваджено роботу системи надання електронних он-лайн сервісів та протягом 2015-2016 років здійснено ряд новацій, які забезпечили відкритість та доступність даних фізичним та юридичним особам. Таким чином користувачі можуть отримати ряд адміністративних послуг через мережу Інтернет не виходячи з дому чи з офісу.

Кабінет електронних сервісів міститься на офіційній сторінці Міністерства юстиції України та до нього можна перейти за посиланням https://kap.minjust.gov.ua/. Кабінетом електронних сервісів вже скористалися понад мільйон разів, що в свою чергу свідчить про його належне функціонування, доступність та популяризацію серед населення.

Реформування системи надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації бізнесу та нерухомості було спрямоване на забезпечення відкритості та прозорості, ефективності та доступності для громадян, що на сьогоднішній день успішно реалізовано.

 

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області


Повернутися
15.02.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...