Успішна реалізація реформи системи реєстрації бізнесу та нерухомості

13 грудня 2015 року набрали чинності закони щодо децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації, які забезпечили подальшу передачу функцій з реєстрації бізнесу та нерухомості від Міністерства юстиції України та його територіальних органів до місцевих органів влади, нотаріусів та акредитованих суб’єктів.​​

З кінця 2015 року реєстраційні функції у сфері нерухомості та бізнесу почали надавати нотаріуси. З 01 січня 2016 року почалась передача функцій органів юстиції у зазначених вище сферах на місця та з травня 2016 року відповідні повноваження повністю на себе перебрали місцеві органи влади, акредитовані суб’єкти та нотаріуси.

Якщо раніше проведення державної реєстрації з напрямку нерухомості та бізнесу здійснювали 19 районних, міське, міськрайонне управління юстиції Тернопільської області, то станом на 01 лютого 2017 на території Тернопільської області державну реєстрацію з напряму нерухомості та бізнесу проводять:

-  17  місцевих райдержадміністрацій;

-  4 виконавчих органи місцевого самоврядування (міст обласного значення);

- 21 виконавчий орган сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад, а саме: Бучацька, Заліщицька, Зборівська, Лановецька, Монастириська, Шумська міські ради, Нараївська сільська рада Бережанського району, Гусятинська селищна рада, Васильковецька та Коцюбинська сільські ради Гусятинського району,  Товстенська селищна рада Заліщицького району, Вишнівецька селищна,  Чернихівецька та Базаринська сільські ради Збаразького району,  Залозецька селищна рада Зборівського району, Великомлинівецька сільська рада Кременецького району, Коропецька селищна рада Монастириського району, Завалівська сільська рада Підгаєцького району, Різдвянівська сільська рада Теребовлянського району, Байковецька та Великогаївська сільські ради Тернопільського району;

-  6 акредитованих суб’єктів (Гусятинське районне комунальне бюро технічної інвентаризації, Комунальне Підприємство Лазарівської сільської ради з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, бізнесу та громадських формувань, Тернопільське районне госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації, Комунальне підприємство «Реєстрація об’єктів нерухомості» Малоходачківської сільської ради, Тернопільська філія КП «Центр реєстрації прав» Корецької районної ради Рівненської області та Комунальне підприємство «Центр реєстрації майнових прав» Чортківської районної ради Тернопільської області).

Замість 2000 державних реєстраторів в Україні з’явилося 10000 незалежних від Міністерства юстиції України реєстраторів.

За таких умов громадяни отримують широкий вибір для звернення до того суб’єкта, який краще може надати відповідну послугу, що сприяє розвитку конкуренції у сфері державної реєстрації та є передумовою для надання якісних демонополізованих адміністративних послуг. Таким чином, за рік дії реформ спостерігається покращення рівня надання адміністративних послуг.

Завдяки цій реформі також вдалося подолати корупційну складову процесу, адже коли є конкуренція і декілька суб’єктів на ринку, які виконують повноваження з державної реєстрації бізнесу та нерухомості, тоді не має місця корупції (хабарництва), оскільки громадянин володіє правом вільного вибору суб’єкта державної реєстрації у межах області та може звернутись за послугою до будь-якого суб’єкта.

Міністерством юстиції України було запроваджено роботу системи надання електронних он-лайн сервісів та протягом 2015-2016 років здійснено ряд новацій, які забезпечили відкритість та доступність даних фізичним та юридичним особам. Таким чином користувачі можуть отримати ряд адміністративних послуг через мережу Інтернет не виходячи з дому чи з офісу.

Кабінет електронних сервісів міститься на офіційній сторінці Міністерства юстиції України та до нього можна перейти за посиланням https://kap.minjust.gov.ua/. Кабінетом електронних сервісів вже скористалися понад мільйон разів, що в свою чергу свідчить про його належне функціонування, доступність та популяризацію серед населення.

Реформування системи надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації бізнесу та нерухомості було спрямоване на забезпечення відкритості та прозорості, ефективності та доступності для громадян, що на сьогоднішній день успішно реалізовано.

 

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області


Повернутися
15.02.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.