У субсидіантів перевірятимуть все: від наявності дорогих речей до складу холодильника

Українцям, які отримали соціальну знижку від держави на оплату комунальних послуг у вигляді субсидії, влаштують ретельну перевірку соціальні інспектори.

Відтак, перевірятимуть все: від наявності дорогих речей до складу холодильника, і не виключено, що після такої перевірки більшість громадян не зможуть користуватися субсидією й надалі.

За словами експертів, найбільш ретельну перевірку пройдуть матері-одиначки, що свідомо не реєструють шлюб і при цьому користуються соцдопомогою.

«Уявіть собі ситуацію, що чоловік і жінка живуть разом, ведуть спільне господарство, у них народжується дитина, але вони не реєструють шлюб офіційно. При цьому така жінка сьогодні спокійно оформляє статус матері-одиначки та отримує допомогу від держави», — повідомила юрист Тетяна Бондаренко у коментарі kp.ua

Повідомляється, що перевірятимуть доходи, які родина може отримувати від родичів, котрі перебувають на заробітках за кордоном.

«Другий варіант — людина ніде офіційно не працює, а сам відправився в Польщу або Росію на заробітки. Природно, ці доходи ніде не фігурують. Я не здивуюся, якщо соціальний інспектор буде перевіряти не тільки матеріальний стан отримувачів субсидій, але і буде опитувати сусідів, довідуючись, хто з ким живе, чи є у них спільні діти, не поїхав хтось із сім’ї на заробітки», — пояснює Бондаренко.

Юрист упевнена, що двозначних ситуацій може виникнути дуже багато, адже кожного разу соцінспектору доведеться пояснювати, чому той чи інший член родини виїхав за кордон.

Найбільше, зазначає Бондаренко, можуть постраждати ті громадяни, які неофіційно здають в оренду квартири чи будинки.


Повернутися
12.02.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...