Недуга, але не та…

Схожі симптоми мають різні недуги

Медичні експерти назвали чотири хвороби, в діагностиці яких лікарі найчастіше допускаються помилок. Виявляється, втома може бути ознакою проблем із печінкою, а синдром подразненого кишечнику нерідко свідчить про целіакію (хронічну недугу тонкого кишечнику, пов’язану з несприйняттям організмом білка — глютену).

Під час останніх досліджень американські вчені довели, що приблизно в кожного третього пацієнта з астмою насправді цього захворювання немає, просто лікарі помилилися з діагнозом. Однак не тільки у випадку з астматиками, на жаль, трапляються такі помилки.

Скажімо, в значної кількості жертв клінічної депресії є гіпотиреоз — стан, при якому організм не виробляє достатньої кількості гормону тироксину для підтримки роботи різних систем організму. Брак цього гормону справді може викликати депресії, сонливість і навіть відчуття постійного холоду. До речі, деменцію (набуту недоумкуватість) на перших стадіях також нерідко сприймають за депресію.

Синдром подразненого кишечнику супроводжується такими симптомами, як здуття, хронічна діарея або біль у животі, і ці симптоми не мають видимих причин. Однак усі ці ознаки також є симптомами целіакії — імунної реакції організму на глютен. Це білок, який міститься в пшениці, вівсі, рисі та ячменю. Значна кількість жертв целіакії марнують час, лікуючись від синдрому подразненого кишечнику.

Порушення місячного циклу в жінок, припливи, здуття, збільшення ваги і перепади настрою — все це начебто класичні симптоми менопаузи. Але іноді вони також можуть свідчити про рак яєчників, надмірну активність щитоподібної залози або навіть лімфолейкозу — раку лімфатичної системи, кровоносних судин і залоз. Цю недугу супроводжує посилена нічна пітливість.

Досить великим є список недуг, що їх помилково приймають за звичайну втому. Серед них — рак, хвороба Лайма, яка поширюється кліщами, а також захворювання печінки на кшталт гепатиту С. На жаль, дуже часто жертви цієї хвороби нічого не підозрюють про проблему, аж доки печінка не виявиться повністю зруйнованою, а зовнішні ознаки жовтяниці не стануть аж надто виразними.


Повернутися
08.02.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.