Попив- і жити хочеться….

Кава знижує схильність до... самогубства?

 Більшість із нас починають свій ранок із чашечки ароматної кави. Це не просто ритуал, а й можливість зустріти ранок у доброму настрої, зарядитися енергією на робочий день і навіть... попередити проблеми зі здоров’ям. Напевне, немає жодної людини, яка бодай раз у житті не куштувала б кави. 

Медики часом висувають контроверсійні твердження щодо впливу на організм цього ароматного напою. Попереджають про залежність від кави, про важливість знати міру тощо. Однак дослідження вчених свідчать про те, що улюблений напій мільйонів здатний підтримати наше здоров’я. Науковці називають десять причин пити каву щодня.

1. Кава є основним джерелом антиоксидантів. Людський організм черпає більше антиоксидантів із кави, ніж з овочів і фруктів.

2. Запах кави має антистресовий ефект. Корейські дослідники виявили, що аромат кави особливим чином діє на білки, пов’язані з напругою мозку, і допомагає налаштувати мислення на позитив.

3. Кава може зменшити симптоми хвороби Паркінсона. Згідно зі статтею, що з’явилася 2012 року в науковому журналі ScienceDaily, кава допомагає людям, які страждають на хворобу Паркінсона, краще контролювати свої рухи.

4. Це добре для печінки (особливо, якщо ви вживаєте алкоголь). Результати дослідження, що проводилося протягом 22 років (у якому взяли участь 125000 осіб), показали: в тих, хто випивав хоча б одну чашку кави в день, на 20% знизилася ймовірність розвитку цирозу.

5. Кава знижує схильність до сaмoгубства: 2-4 чашки кави в день можуть знизити ризик сaмoгубства для чоловіків і жінок на 50%, кажуть дослідники.

6. Зменшується ризик захворіти на рак шкіри. Кава знижує ризик розвитку раку шкіри у жінок. Це пов’язано з впливом на жіночі статеві гормони, які регулюють багато важливих процесів в організмі.

7. Покращує спортивні результати. Кофеїн збільшує кількість жирних кислот у крові, що дозволяє м’язам поглинати і спалювати жир, перетворюючи його в енергію. Це зберігає запаси вуглеводів і дозволяє організму використовувати їх згодом — у разі потреби.

8. Зменшує ризик захворювання на цукровий діабет. Дослідники виявили, що люди, які п’ють щодня 2-3 чашки кави, на 50 відсотків знижують ризик розвитку діабету 2-го типу.

9. Кава дуже позитивно впливає на мозок. Згідно з висновком дослідників, кава збільшує ефективність роботи головного мозку в кілька разів.

10. Кава робить нас щасливішими. Дослідження, проведене американським Національним інститутом охорони здоров’я, показало: люди, які п’ють бодай чотири чашки кави на тиждень, на 10 відсотків менше схильні до депресії, ніж ті, які кави взагалі не вживають. 


Повернутися
08.02.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.