Тепло з бамбука: в Україні запустили бізнес з екзотичної сировини

У світі з бамбуку виробляють різне - від тканин і покривал до велосипедних рам. Українці розробили технологію бамбукових рукавичок. У справу вклали 8 тис. дол. Про це Gazeta.ua розповів керівник проекту Bamboo Андрій Потапов.

"Вигадали технологію виготовлення нитки, спосіб в'язання. На ринку багато варіантів рукавиць з акрилу, вовни, шкіри, бавовни. Однак вони або продуваються, скочуються, або коштують дорожче. Бамбукова тканина міцна і не скочується. Має багато переваг", - розповідає він. - 2015-го почали розробляти технологію в'язки з бамбукової нитки. Отримали три моделі рукавичок. Звичайні коштують 160 грн. Рукавички, в яких зручно користуватися сенсорним екраном, продаємо за 180 грн, а утеплені "подвійні" - за 240. Мають бамбукове хутро.

 "Бамбук - це трава, яка швидко росте. Для неї не потрібні пестициди, як для вирощування бавовни. Тому це екологічно. У тканинах із бамбуку, які вже були на ринку, тільки третина складу - бамбук. У нас його 65-80 процентів. Для цього багато експериментували.

Продають тільки сірі і чорні рукавички з зеленими прожилками. Від інших кольорів відмовилися, щоб не додавати фарбників. Покупці екологічність не оцінили. На ярмарках часто запитували, чому немає червоних чи зелених. Для наступних серій знайшли натуральні барвники. Першу партію в півтори тисячі пар замовили в Китаї. Хотіли організувати виробництво в Україні, але везти сировину з Китаю невигідно. За кілька місяців розпродали все.

Bamboo - проект компанії "Контакт Хенді". Три роки там продавали латексні рукавички для лікарів, косметологів.

"У таких під час тривалого використання шкіра на руках страждає. Руки пітніють, а в закритому середовищі розвиваються бактерії. Псуються нігті. Замислилися, як вирішити це питання. У світі ніхто не вирішує цю проблему. Є присипки, креми для рук. Хотіли створити такі рукавички, які не псували б шкіру. Створили "підрукавички" з бамбука. Він годився найбільше завдяки антибактеріальним властивостям. Почали виготовляти таку продукцію. Постачаємо ці рукавички в європейські та азійські країни. Вирішили, що ідею можна застосувати і для повсякденного вжитку", - говорить Потапов.

Зимові рукавички продавали через власний сайт та інтернет-магазини, на ярмарках українських виробників.

"Їх взяли інші магазини українських виробників. Найбільші проблеми виникли через те, що маємо віддалене виробництво в Китаї. Довго добивалися від китайців якісного продукту. Маємо українську розробку, прагнули максимально якісно її втілити", – говорить керівник проекту.

В Україні зростає  кількість людей, готових заплатити більше за натуральний продукт. Орієнтуються не на ціну — на користь.


Повернутися
08.02.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...