Як власнику нерухомості захистити своє майно від шахрайства чи рейдерства

Під рейдерством розуміється спосіб заволодіння чужим майном, який одночасно містить ознаки шахрайства, грабежу (розбою), легалізації майна, здобутого злочинним шляхом, а іноді й постановлення завідомо неправосудного судового рішення.

Головною зацікавленою особою в поновленні порушених прав та покаранні правопорушників є потерпілий. Тому держава забезпечує потерпілому можливість ефективно захищати свої права.

Захист прав та інтересів потерпілого від рейдерства чи шахрайства з використанням державних реєстрів може здійснюватися у три основні способи:

 1) шляхом звернення до суду з позовами;

 2) шляхом звернення до правоохоронних органів із заявою про відкриття кримінального провадження;

 3) шляхом звернення до Мін’юсту зі скаргою на дії реєстратора.

Для протидії хвилі рейдерства та шахрайств із нерухомістю Міністерством юстиції України запроваджено новий проект.

Тепер зацікавлена особа має можливість накласти заборону на проведення реєстраційних дій терміном до 10 діб, аби протягом цього періоду мати можливість звернутись до суду і зупинити незаконні дії.

Щоб почати користуватися новим сервісом громадянам достатньо зробити 3 простих кроки:

- отримати реєстраційний номер майна;

- перевірити наявність номера в реєстрі;

- поставити майно на контроль.

З цього моменту власник зможе дізнатися про всі зміни в реєстрі через SMS-повідомлення, у вигляді електронного листа, а також через сповіщення в кабінеті користувача програми SMS-Маяк.

Комп’ютерна програма (онлайн-сервіс) «SMS-Маяк» – комп’ютерна програма за допомогою якої здійснюється інформування фізичних та юридичних осіб (далі – Абонент) про проведені реєстраційні дії стосовно будь-якого окремого індивідуально визначеного об’єкта нерухомого майна без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав.

У випадку проведення реєстраційних дій у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно стосовно будь-якого окремого індивідуально визначеного об’єкта, Абонента буде сповіщено одним або кількома із таких способів:

1) на номер телефону Абонента надійде відповідне SMS – повідомлення з інформацією про проведені реєстраційні дії без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав;

2) на електронну адресу (e-mail) Абонента надійде повідомлення з інформацією про проведені реєстраційні дії без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав;

3) шляхом отримання Абонентом повідомлення (нотифікації) в комп’ютерній програмі (онлайн-сервісі) «SMS-МАЯК» про проведені реєстраційні дії без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав.

Вартість сервісів на місяць за 1 об'єкт становить:

- інформування про зміну статусу нерухомості - 30 гривень;

- інформування про початок та хід реєстраційної процедури - 300 гривень.

Для відстежування будь-яких змін, що відбуваються з нерухомістю необхідно зареєструватися на інформаційно-правовій і комунікаційній Платформі LIGA:ZAKON за посиланням: http://smsmayak.com.ua/.

 

                                               

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області


Повернутися
03.02.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...