Як власнику нерухомості захистити своє майно від шахрайства чи рейдерства
Під рейдерством розуміється спосіб заволодіння чужим майном, який одночасно містить ознаки шахрайства, грабежу (розбою), легалізації майна, здобутого злочинним шляхом, а іноді й постановлення завідомо неправосудного судового рішення.
Головною зацікавленою особою в поновленні порушених прав та покаранні правопорушників є потерпілий. Тому держава забезпечує потерпілому можливість ефективно захищати свої права.
Захист прав та інтересів потерпілого від рейдерства чи шахрайства з використанням державних реєстрів може здійснюватися у три основні способи:
1) шляхом звернення до суду з позовами;
2) шляхом звернення до правоохоронних органів із заявою про відкриття кримінального провадження;
3) шляхом звернення до Мін’юсту зі скаргою на дії реєстратора.
Для протидії хвилі рейдерства та шахрайств із нерухомістю Міністерством юстиції України запроваджено новий проект.
Тепер зацікавлена особа має можливість накласти заборону на проведення реєстраційних дій терміном до 10 діб, аби протягом цього періоду мати можливість звернутись до суду і зупинити незаконні дії.
Щоб почати користуватися новим сервісом громадянам достатньо зробити 3 простих кроки:
- отримати реєстраційний номер майна;
- перевірити наявність номера в реєстрі;
- поставити майно на контроль.
З цього моменту власник зможе дізнатися про всі зміни в реєстрі через SMS-повідомлення, у вигляді електронного листа, а також через сповіщення в кабінеті користувача програми SMS-Маяк.
Комп’ютерна програма (онлайн-сервіс) «SMS-Маяк» – комп’ютерна програма за допомогою якої здійснюється інформування фізичних та юридичних осіб (далі – Абонент) про проведені реєстраційні дії стосовно будь-якого окремого індивідуально визначеного об’єкта нерухомого майна без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав.
У випадку проведення реєстраційних дій у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно стосовно будь-якого окремого індивідуально визначеного об’єкта, Абонента буде сповіщено одним або кількома із таких способів:
1) на номер телефону Абонента надійде відповідне SMS – повідомлення з інформацією про проведені реєстраційні дії без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав;
2) на електронну адресу (e-mail) Абонента надійде повідомлення з інформацією про проведені реєстраційні дії без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав;
3) шляхом отримання Абонентом повідомлення (нотифікації) в комп’ютерній програмі (онлайн-сервісі) «SMS-МАЯК» про проведені реєстраційні дії без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав.
Вартість сервісів на місяць за 1 об'єкт становить:
- інформування про зміну статусу нерухомості - 30 гривень;
- інформування про початок та хід реєстраційної процедури - 300 гривень.
Для відстежування будь-яких змін, що відбуваються з нерухомістю необхідно зареєструватися на інформаційно-правовій і комунікаційній Платформі LIGA:ZAKON за посиланням: http://smsmayak.com.ua/.
Головне територіальне управління юстиції
у Тернопільській області
← Повернутися