Зубна паста… до раку доведе

 Гастроентерологи з Франції і Люксембургу попередили про небезпеку харчового барвника E171 (діоксиду титану), який міститься, зокрема, в більшості зубних паст і жуйок.

Відповідне дослідження опубліковане в журналі Scientific Reports, коротко про нього повідомляє The Independent.

Діоксид титану, на думку вчених, може бути канцерогеном, тобто провокувати розвиток раку.

До своїх висновків фахівці прийшли під час експериментів з щурами. У гризунів, яким протягом 100 діб давали воду з E171 в порціях, аналогічних тим, що споживаються людьми, на 40% частіше розвивалися передракові захворювання травної системи.

З'єднання E171 є одним з основних продуктів титанової промисловості. В їжі він, як правило, використовується в якості відбілювача. Найбільш часто його можна зустріти в солодощах, печиві та жувальній гумці, а також зубних пастах і сонцезахисних кремах.

Автори утрималися від висновків, чи поширюється загроза на людей, однак не виключили цього. З цієї причини влада Франції ухвалила рішення про проведення широкомасштабного розслідування, присвяченого безпеці і доцільності використання в харчовій промисловості E171.


Повернутися
27.01.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.