«Майже половина українців вважають себе здоровими»

45% українців працездатного віку (чоловіки 18−65, а жінки 18−60 років) оцінюють своє здоров’я як добре або дуже добре, 43% — як задовільне, 12% — як погане або дуже погане.

 Такими є результати дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у грудні 2016 року.

 На Заході найбільше тих, хто оцінюють стан свого здоров’я як добре або дуже добре, – майже половина (49%) мешканців, на Сході – найменше (37%). Серед мешканців села більше тих, хто оцінюють своє здоров’я як добре або дуже добре, ніж серед мешканців міста (47% та 43% відповідно).

 Чим молодші респонденти, чим вищий рівень їх освіти та чим вони забезпеченіше, тим кращим вони вважають стан свого здоров’я. Серед чоловіків більше тих, хто вважає стан свого здоров’я добрим чи дуже добрим, у порівнянні з жінками (49% та 39% відповідно).

 Трохи менше третини (29%) українців заявляють, що мають хронічні захворювання, водночас 71% — кажуть, що не мають. Більшість (58%) з тих, хто хронічно хворіють, мають одне захворювання, 29% — два, 13% — три та більше.

 Серед містян більше тих, що заявляють про наявність у них хронічних захворювань, аніж серед сільських жителів. Також чим старші респонденти, чим гірший стан здоров’я вони мають та чим менш вони забезпечені, тим більше серед них тих, хто говорить, що хронічно хворіє. Жінки відносно чоловіків також частіше заявляють про наявність у них хронічних захворювань.

 38% опитаних заявили, що відвідували лікаря за останній рік, тоді як 62% — не відвідували. Третина з тих, хто сказав, що відвідував, були у лікаря 1 раз за рік, 28% — двічі, 16% — тричі, 10% — чотири рази, 15% — п’ять та більше разів.

 Старші люди, жінки та містяни більше відвідували лікарів за останній рік. Також більше тих, хто відвідував лікаря, серед респондентів, що не займаються спортом. Цікавим є те, що частіше відвідують лікарів ті, хто не палить та не вживає алкогольні напої.

 11% заявили, що перебували на стаціонарному лікуванні в лікарні за останній рік, 89% — не перебували. Майже половина (44%) з тих, хто перебували на стаціонарному лікуванні, провели в лікарні 1 день, 24% — 2−7 днів, 32% — більше 8 днів.

 Аудиторія: працездатне населення України (чоловіки — 18−65 років, жінки – 18−60 років). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1580 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,5%. Терміни проведення: 1−10 грудня 2016 р


Повернутися
27.01.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...