На нові колеса: українці почали масово відмовлятися від купівлі російських авто

Підсумки результатів вітчизняного автомобільного ринку за минулий, 2016, рік принесли доволі неочікувані результати.

 Попри кризу, падіння доходів пересічних українців тощо, обсяги продажу нових автомобілів зросли на 40,9%.

 І нехай цифра зростання отримана завдяки низькій порівняльній базі, тобто на основі падіння автопродажу за попередні роки, тенденція до відновлення попиту на нові автомобілі є незаперечною.

 Торік продажі нових автомашин становили 65 562 одиниці. Лідерами реалізації стали компанії «Тойота», «Рено» і «Фольксваген».

 У 2015 році, нагадаємо, продано 46 546 автомобілів, а лідерами продажів тоді були «Опель», «Лексус», «Мерседес-Бенц» і «Сеат».

 Із жовтня минулого року повністю припинене постачання в Україну російських автомобілів корпорації «АвтоВАЗ». Автосалони продають залишки «Лад», які ще є на складі.

 Експерти пояснюють таку ситуацію значним подорожчанням виробів російського автопрому при їх сумнівній, часто анекдотичній якості. За ціною деякі моделі «Лади» зрівнялися з автомобілями з Європи та Азії.

 Отже під питанням опинилася презентація моделей «Веста» та XRay, яку раніше планували провести навесні, а у фірмових салонах залишилися лише «Лада-Ларгус» та «легендарний» «російський джип» — «Нива».

 Таким чином, російський автопром не зумів конкурувати в Україні після того, як на його продукцію почали накладати ввізне мито у розмірі 14,57% та десятивідсотковий податок.

 На жаль, упав і вітчизняний автопром, який, втім, уже давно був більше мертвим, ніж живим.

 Торік в Україні було вироблено 5 264 автотранспорті засоби, що на 36,5% менше, ніж у 2015 році. Із них переважають «легківки»: 4 340 штук, 603 комерційні автомобілі.

 На тлі цієї жалюгідної статистики впадає у вічі суттєве збільшення автівок на електричній тязі, що їх придбали українці: у чотири рази!

 Всього наші співвітчизники придбали понад 2,5 тисячі таких авто. Судячи з усього, тенденція збережеться і надалі.

 Так, журнал The Economist прогнозує, що нинішнього року світовий ринок автомобілів зросте на 3%, а електрокарів та машин iз гібридними двигунами — у 15 разів!

 


Повернутися
27.01.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.