Історія, яка болить: у Тернополі відкрили інтерактивний музей АТО
У Тернополі відкрили інтерактивний музей бойових побратимів. Його створили бійці, а експозиція складається з їх особистих речей, привезених з війни.
Оглянути музейну колекцію можна в Українському домі «Перемога».
Організували музей реабілітаційний центр «Галич» та ГО «Об’єднання бойових побратимів» за сприяння Тернопільської міської ради. Музей буде постійно діючий й основна мета організаторів – патріотичне виховання молоді. Наразі в музеї представлені фотографії та відео з особистого архіву бійців Української добровольчої армії та Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», взірці форми та озброєння добровольців. Загалом понад 200 експонатів, пов’язаних із бойовими діями на Донбасі.
Відвідувачам демонструють зброю, уламки від куль, одяг, фото, плакати, а ще дитячі малюнки, обереги та прапори, врятовані у боях.
Головний інтерактивний експонат музею – телевізійний екран, на якому постійно транслюватимуть воєнні відео з особистих архівів бійців.
«Речі, зібрані в музеї, – це найбільша на Тернопільщині колекція експонатів з війни, яка сьогодні триває на сході України. Мета цього музею – національно-патріотичне виховання молоді. Тому й символічно, що музей розташований в центрі міста в Українському домі «Перемога», який є зручним місцем для організації екскурсій», – зазначив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.
– Ми не будемо обмежуватися лише добровольчими батальйонами й готові до співпраці з Нацгвардією, із Збройними силами України, адже хочемо розвиватися й поповнювати нашу колекцію новими експонатами, – розповідає керівник ГО «Об’єднання бойових побратимів» Катерина Бойко. – У нас одна мета – патріотичне виховання молоді. Хочемо показувати дітям на практиці, чому цей музей інтерактивний. Тут є телевізор, по якому постійно буде транслюватися відео з особистих архівів бійців, яке не покажуть по телебаченню. Будь-який експонат можна взяти до рук, куратор музею – Ігор Войцехівський, який буде проводити екскурсії, пояснюватиме, що це за експонати й для чого вони призначені, а також розповідатиме історії, пов’язані з цими експонатами. Наш музей поки що єдиний у Західній Україні.
← Повернутися