Як зберігати картоплю взимку в квартирі

Зберігання картоплі в домашніх умовах для багатьох городян є проблемою. Ті, хто не має на дачі льоху, змушені перевезти зібраний урожай овочів до себе в квартиру.

Мішки з картоплею розпихати по комора, закладаються в шафи, а то й під ліжко, виносяться на балкон або в лоджію. Однак створити ідеальну температуру для зберігання картоплі: не вище +6 ° і не нижче +2 ° у домашніх умовах досить важко. Розповімо, як зберегти картоплю взимку в квартирі.

Ідеальним місцем для зберігання в квартирі зібраного врожаю овочів, звичайно, є балкон або лоджія. Але що робити взимку, коли температура навіть в заскленій лоджії опускається значно нижче нуля. То чи можна зберегти картоплю на балконі взимку? Можна, тільки бульби слід утеплити. Для цього є різні способи. Найпростіший - укутати мішок з картоплею старим ватяною ковдрою. Для збереження бульб важливо, щоб ковдру пропускало повітря.

 Є домашні умільці, які споруджують для зберігання овочів на балконі утеплені ящики і навіть вбудовують в них для обігріву електричні лампочки. Якщо використовувати такий спосіб збереження картоплі взимку в квартирі, то треба не забути захистити його від світла непрозорою тканиною. Справа в тому, що під його впливом в картоплі виробляється отруйна речовина соланін. Визначити зараження бульб дуже просто - вони набувають зеленуватий відтінок. Використовувати в їжу таку картоплю не варто.

 Для обігріву картоплі, що зберігається взимку на балконі в ящику, деякі умільці використовують фен. Він хороший тим, що одночасно провітрює бульби, що дуже важливо для їх збереження. Електричні лампочки і фен включаються в залежності від температури повітря за вікном кілька разів на добу.

 Можна запропонувати більш простий спосіб. Розповімо, як зробити дерев'яний ящик для зберігання картоплі без використання електрики. Візьміть або зробіть самі два ящики різних розмірів. Поставте менший всередину більшого. При цьому відстань між їх стінками не повинно бути менше 10 см. Заповніть цей простір тирсою або іншим штучним утеплювачем. Натуральний матеріал таки краще. Він краще охороняє картоплю від гниття, вбираючи зайву вологу. На дно більшого ящика не забудьте постелити товстий шар ганчірок або картону. Важливо зробити верхнє укриття з товстого старого ковдри. Ті, хто використовує такий спосіб зберігання овочів взимку в квартирі, кажуть, що картопля не прихоплюється морозом навіть при температурі - 15 °.

 Найзручнішими овочами для зберігання в домашніх умовах вважають часник і цибулю. Для них цілком підходить кімнатна температура, важливо тільки, щоб було сухо. 


Повернутися
21.01.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...