Як зберігати картоплю взимку в квартирі

Зберігання картоплі в домашніх умовах для багатьох городян є проблемою. Ті, хто не має на дачі льоху, змушені перевезти зібраний урожай овочів до себе в квартиру.

Мішки з картоплею розпихати по комора, закладаються в шафи, а то й під ліжко, виносяться на балкон або в лоджію. Однак створити ідеальну температуру для зберігання картоплі: не вище +6 ° і не нижче +2 ° у домашніх умовах досить важко. Розповімо, як зберегти картоплю взимку в квартирі.

Ідеальним місцем для зберігання в квартирі зібраного врожаю овочів, звичайно, є балкон або лоджія. Але що робити взимку, коли температура навіть в заскленій лоджії опускається значно нижче нуля. То чи можна зберегти картоплю на балконі взимку? Можна, тільки бульби слід утеплити. Для цього є різні способи. Найпростіший - укутати мішок з картоплею старим ватяною ковдрою. Для збереження бульб важливо, щоб ковдру пропускало повітря.

 Є домашні умільці, які споруджують для зберігання овочів на балконі утеплені ящики і навіть вбудовують в них для обігріву електричні лампочки. Якщо використовувати такий спосіб збереження картоплі взимку в квартирі, то треба не забути захистити його від світла непрозорою тканиною. Справа в тому, що під його впливом в картоплі виробляється отруйна речовина соланін. Визначити зараження бульб дуже просто - вони набувають зеленуватий відтінок. Використовувати в їжу таку картоплю не варто.

 Для обігріву картоплі, що зберігається взимку на балконі в ящику, деякі умільці використовують фен. Він хороший тим, що одночасно провітрює бульби, що дуже важливо для їх збереження. Електричні лампочки і фен включаються в залежності від температури повітря за вікном кілька разів на добу.

 Можна запропонувати більш простий спосіб. Розповімо, як зробити дерев'яний ящик для зберігання картоплі без використання електрики. Візьміть або зробіть самі два ящики різних розмірів. Поставте менший всередину більшого. При цьому відстань між їх стінками не повинно бути менше 10 см. Заповніть цей простір тирсою або іншим штучним утеплювачем. Натуральний матеріал таки краще. Він краще охороняє картоплю від гниття, вбираючи зайву вологу. На дно більшого ящика не забудьте постелити товстий шар ганчірок або картону. Важливо зробити верхнє укриття з товстого старого ковдри. Ті, хто використовує такий спосіб зберігання овочів взимку в квартирі, кажуть, що картопля не прихоплюється морозом навіть при температурі - 15 °.

 Найзручнішими овочами для зберігання в домашніх умовах вважають часник і цибулю. Для них цілком підходить кімнатна температура, важливо тільки, щоб було сухо. 


Повернутися
21.01.2017
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…