Суперечки довкола ціни… гречки

В Тернопільській області у грудні найбільше подорожчали молоко та масло, подешевшали – фрукти і хлібопродукти

Зокрема на 5,8% подорожчало масло, на 6,7% подорожчало молоко, на 4,4% – сир, на 3,7% – яйця, на 2,2% – олія. Як повідомили УНІАН в обласному управлінні статистики, на споживчому ринку області у грудні в порівнянні з листопадом 2016 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1%. Зокрема на 5,8% подорожчало масло, на 6,7% подорожчало молоко, на 4,4% – сир, на 3,7% – яйця, на 2,2% – олія. Водночас фрукти подешевшали на 2,7%, на 0,1% – хліб та макаронні вироби.

Звичaйнa гpeчкa нa aгpapнiй Тepнoпiльщинi знoвy cтaє дeлiкaтecoм. Житeлiв кpaю хвилюють нeзмiннi тeндeнцiї щoдo пiдвищeння цiни. Адже всього тиждень тому кілограм гречки коштував 20 грн за кілограм, сьогодні вже не менше 30.

 У дeпapтaмeнтi aгpoпpoмиcлoвoгo poзвиткy ОДА пoяcнюють: цiнa нa гpeчкy кoливaєтьcя лишe чepeз cпeкyляцiю. Тaкoж зaпeвняють, щo цьoгo пpoдyктy y нaшiй oблacтi бiльшe, нiж дocтaтньo

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 3,0%, у т.ч. на алкогольні напої – на 4,5%, тютюнові вироби – на 2,2%. Підвищення цін у сфері охорони здоров’я на 1,0% зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції на 1,4% та амбулаторних послуг – на 0,7%. Ціни на транспорт у цілому зросли на 0,5% за рахунок подорожчання транспортних послуг на 0,8%, палива та мастил і транспортних засобів – на 0,3%. У сфері зв’язку ціни зросли на 3,1%, що пов’язано з підвищенням абонентної плати за користування телефоном на 20,8%. На 0,8% підвищилися ціни на послуги ресторанів і готелів.  


Повернутися
21.01.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...