Аграрії під прицілом: відмінили податкові пільги

Сергій Господарик, заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, повідомив «Тернопільській липі», що з 1 січня відмінено спеціальний режим оподаткування ПДВ для сільгоспвиробників.

«З  1 січня до Державного бюджету і Податкового кодексу внесено ряд змін, які стосуються оподаткування. Зокрема, у зв’язку із скасуванням спеціального режиму оподаткування ПДВ усі сільгоспвиробники, які зареєстровані як суб’єкти спеціального режиму оподаткування, переведені на загальну систему оподаткування ПДВ. Однак держава вирішила надати сільгосптоваровиробникам бюджетні дотації на період  з 1 січня 2017 року до 1 січня 2022 року, щоб хоч якось підтримати їх у зв’язку з відміною спеціального режиму з ПДВ. Кошти для цього були передбачені в Держбюджеті – 2017. Для отримання державних дотацій сільськогосподарські товаровиробники мають бути внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації. Для внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації с/г товаровиробник подає до ДФС за місцем свого обліку як платника ПДВ заяву. Заява подається безпосередньо керівником або представником сільськогосподарського товаровиробника з обов’язковим документальним підтвердженням особи та її повноважень. У заяві зазначаються підстави для внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру; перелік видів діяльності такого сільськогосподарського товаровиробника, здійснення яких дає право на отримання бюджетної дотації», – роз`яснив Сергій Господарик.

За його словами, далі внесені до Реєстру щомісячно мають  подавати органу ДФС декларацію з ПДВ з додатком, у якому зазначають розрахунок податкових зобов’язань позитивної різниці між сумою ПЗ та ПК звітного за результатами діяльності протягом звітного (податкового) періоду;  розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців).

 «Але скільки і коли можна буде отримати державної дотації в 2017 році, наразі сказати важко. Адже розподіл бюджетної дотації має здійснюватися Держказначейством згідно з бюджетною програмою Мінагрополітики. А порядок розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції має ще розробити і затвердити КМУ», – зазначив Сергій Господарик.


Повернутися
21.01.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...