«Паливо» для організму: чим найкраще зігріватись під час морозів

Теплі напої допоможуть зігрітися в мороз. Але — не алкоголь!

Мабуть, ви не раз чули поради на кшталт: «Мерзнеш? Випий сто грамів!». Помилково вважати, що спиртні напої допоможуть пережити зимові морози.

 Навпаки, алкоголь лише на коротку мить створить ефект тепла, розширюючи судини. Але вони (судини) дуже швидко звузяться і процес замерзання — прискориться. І що далі?

 Пити, доки не спорожніє пляшка? Звісно ж, це не вихід. Навпаки — вживати алкогольні напої взимку слід дуже обережно. Найкращий метод зігрітися о цій порі — скоригувати власний раціон.

 Дієтологи радять неодмінно вживати білкову їжу. Білки — це паливо для ваших внутрішніх «батарей». Однак не захоплюйтеся червоним м’ясом — під час його перетравлення утворюється занадто багато токсинів.

 Учені стверджують: надмірне вживання червоного м’яса є основною причиною виникнення раку товстої кишки. Біле м’ясо для організму набагато корисніше. А з точки зору внутрішнього тепла біле м’ясо аж ніяк не поступається червоному.

 Не варто недооцінювати тваринних жирів — вони дуже важливі для «внутрішнього» зігрівання.Найкращий тваринний жир — розтоплене вершкове масло. Але не просто розтоплене, а доведене кипінням до абсолютно прозорого стану.

 Таке масло ідеально засвоюється організмом, не викликаючи утворення холестеринових бляшок. І дуже корисне для зігрівання зсередини.

 Не забувайте про «зігріваючі» спеції. Насамперед це кардамон, кориця, лавровий лист, гвоздика, червоний і чорний перець, імбир, шафран, мускатний горіх, куркума, кмин. Хоча варто пам’ятати: деякі з прянощів можуть викликати індивідуальне несприйняття організмом. І не варто вживати їх перед сном: вони бадьорять і не дають заснути.

 А ще дуже добре зігріває молоко. Або будь-які напої з додаванням молока. Кава з молоком, лате з корицею, какао — це не тільки дуже смачно, а ще й добре зігріває зсередини.


Повернутися
17.01.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.