Як оформити скаргу на рішення, дії та бездіяльність державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації

З січня 2016 року в Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області діє Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

До Комісії може звернутися кожен, хто впевнений, що його права порушено рішенням, дією чи бездіяльністю державного реєстратора чи суб’єкта державної реєстрації, при цьому дотримуючись 60 календарних днів з дня прийняття рішення, яке оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.

Для цього необхідно подати належним чином оформлену скаргу, яка повинна відповідати наступним вимогам:

1.Вказати у скарзі повне найменування (ім'я) скаржника.

2. Якщо скарга подається представником скаржника, то найменування (ім'я) представника.

3. Місце перебування чи проживання (для фізичних осіб), для юридичних осіб – місцезнаходження тих, хто звертається зі скаргою.

4. Реквізити рішення державного реєстратора, яке підлягає оскарженню (у сфері нерухомості).

5. Зміст оскаржуваного рішення (дії чи бездіяльності) (у сфері бізнесу).

6. Норми законодавства, що були порушені, на думку скаржника.

7. Обставини, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги.

8. Відомості про наявність чи відсутність судового спору з порушеного у скарзі питання.

9. Підписи скаржника або його представника.

10. Дата складання скарги.

11. Скарга розглядається лише за умов, якщо вона подана особою, що може підтвердити факт порушення її прав (стосується лише сфери нерухомості).

12. Якщо скарга подається представником скаржника, то до скарги додається або довіреність, або інший документ, що підтверджує його повноваження, або копія такого документа, засвідчена у встановленому порядку.

13. За наявності до скарги додаються засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують порушення прав скаржника.

Лише у випадку якщо скарга відповідатиме вимогам закону її буде розглянуто Комісією.

Зверніть увагу! Комісія не буде розглядати вашу скаргу, якщо її подано з порушенням хоча б одного з зазначених вище пунктів.

 

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області


Повернутися
12.01.2017
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...