Україна перегнала Америку! За заробітками чиновників…

Порошенко за рік збільшив статки в 7 разів, а в кабміні - 8 мільонерів

Триває «сезон» оприлюднення декларацій про доходи за минулий рік. Станом на 1 квітня Державна фіскальна служба мала звіти від 683 гривневих мільйонерів. Серед вітчизняних політиків і державних діячів вищого ешелону «відстрілялися» майже всі.  

Із тих, чиї дані вже є у відкритому доступі, найпомітніше збагатився Президент Петро Порошенко. Щоправда, прес-служба Банкової наголошує: усю зарплату ще з депутатських часів Петро Олексійович пускає на благодійність, навіть у далекі закордонні відрядження, на кшталт Австралії, заправляє літак пальним за власний рахунок.

 Петро Порошенко за 2014 р. задекларував 368,9 млн грн (понад $16,1 млн) доходу.  Загальна сума сукупного доходу Порошенка минулого року склала 368 943 тисячі 679 гривень, а членів сім’ї - 36 000 грн. 345 670 008 гривень становлять дивіденди і проценти, 11 253 718 гривень - дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав, 961 780 - від продажу майна.

Як відомо, у 2013 році сума сукупного доходу Порошенка становила всього 51 мільйон гривень. За рік президентства у напіврозваленій воюючій країні йому пощастило збільшити цю суму всемеро. До слова, Президент США Барак Обама за 2014 р. заробив в 40 разів менше Порошенка. Торік Обама заробив за 400 тис. дол. а загальний його дохід з дружиною Мішель Обамою склав 477,4 тис. Про це повідомляє Reuters, грунтуючись на даних про податки, виплачені першою парою США. Агентство відзначає, що подружжя Обама витратили в цьому році більше 70 тис. дол. на благодійність. Найбільша частина цієї суми пішла фонду, який піклується про сім’ї службовців армії США.

Тим часом прем’єр-міністр Арсеній Яценюк задекларував 1 147 352 гривні доходів у 2014 році. Про це повідомила прес-служба Кабміну.

Згідно з інформацією, доходи Яценюка включають у себе 182 тис. гривень заробітньої плати та відсотки за банківськими депозитами у розмірі 965 352 гривні. Глава уряду також зазначив, що отримав 209 100 гривень, які йому нарахували на здійснення депутатської діяльності.  Дохід дружини Яценюка становив 817 607 гривень. 627 557 гривень вона отримала від підприємницької діяльності й 190 050 гривень становлять відсотки за банківськими депозитами. Цікаво, в якому банку Яценюки грошики тримають — українському, на ладан дихаючому, чи все-таки швейцарському?..

Сукупний дохід голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана за минулий рік становив 1 млн 571 тисяч 471 гривень, членів його сім’ї - 1 млн 447 тисяч 835 грн.  Правда, зарплата великого українського чиновника — лише 156 700 гривень (13 тисяч на місяць), більшу частину грошей Гройсман отримав від здачі в оренду майна (1,4 млн).

Минулого року сукупний дохід В.Гонтаревої становив 26 млн 288 тис. 413 гривень. Із них зарплата — 1,5 мільйона гривень. Ще 3,099 мільйона прибутку отримали члени її родини. Із них на зарплату припало 514 тисяч.  Головним джерелом доходів  Гонтаревої стало відчуження цінних паперів та корпоративних прав — на суму в 24,2 млн грн.

До речі, разом з Яценюком, в чинному Кабміні — вісім гривневих мільйонерів. Це — рекордна кількість мільйонерів в уряді: в останньому Кабміні Миколи Азарова таких було п’ятеро. Мільйонером виявився і борець з олігархами Олег Ляшко. Крім того, у нього у власності — понад гектар землі і дві квартири, одна з яких — 367 «квадратів».

Народний депутат, лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко за 2014-й потроїла свій дохід і переехава в новий будинок в 588 «квадратів».

Її дохід склав 592 тисяч гривень, проти 180 тисяч у 2013 році. При цьому, зарплата склала 106 920 гривень, тоді як «інші види доходу» — 485 970 гривень.

 
 

Повернутися
16.04.2015
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...