Ризик смерті від серцевого нападу на свята вищий

Найбільша кількість смертей від серцевого нападу припадає на святкові дні кінця року, свідчать результати проведеного австралійськими вченими дослідження.

За словами автора дослідження, наукового співробітника університету Мельбурна Джоша Найта, багато хто помилково вважає, що однією з причин збільшення кількості смертей наприкінці року стає холод.

Австралійські вчені проаналізували ситуацію зі смертністю в США, де період святкових днів з 25 грудня по 7 січня вважається найхолоднішим, і Новій Зеландії, де Різдво і Новий рік випадає на літній сезон. Однак в обох країнах у цей час спостерігається збільшення кількості серцевих нападів.

Дослідники встановили, що з 25 грудня до 7 січня кількість смертей, пов'язаних із серцевими проблемами, збільшується на 4,2% порівняно з іншими періодами протягом року.

На думку австралійських учених, це пов'язано переважно зі стресом через майбутні свята, зміною режиму харчування, значним вживанням алкоголю.


Повернутися
06.01.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.