Нове життя не з понеділка, а зараз: 8 кроків, щоб стати щасливішим та здоровішим

Як почати робити своє життя щасливішим та здоровішим уже сьогодні, радить The Huffington Post.

Жодних гаджетів перед сном

Багато хто чув про те, що “блакитне світло” від екранів може заважати нам заснути, але виявляється, гаджети здатні ще й знижувати саму якість нашого нічного відпочинку.

Підводьтеся кожні 20 хвилин

Сидіння – це нове паління. Сидячий спосіб життя загрожує нам численними проблемами зi здоровям, тож якщо ви візьмете собі за правило кожні 20 хвилин вставати на 2 хвилини, це матиме потужний позитивний ефект. Щоби не забувати про це, можна встановити таймер або  програму-нагадування на смартфоні чи комп’ютері.

Менше цукру

Цукор – він усюди. У дрессінгах до салатів, у батончиках із граноли, спортивних напоях та йогуртах із різними смаками. Щоби його в вашому раціоні було поменше, лікарі радять максимально уникати оброблених продуктів, а ще уважно читати етикетки і враховувати, що цукор у переліку інгредієнтів може ховатися й під іншими назвами.

Спіть зручно

На сон ми витрачаємо третину нашого життя, але своєму спальному місцю ми зазвичай чомусь приділяємо уваги менше, ніж  автомобілю чи комп’ютеру. Подбайте про те, щоби і матрац, і постіль забезпечували вам максимальний комфорт та затишок під час сну.

Не обідайте на робочому місці

Перерва на обід, під час якої ви кудись виходите, помагає перервати цикл концентрації на робочих завданнях, перезавантажити мозок, а ще згадати зробити щось корисне для себе – попити води, зробити розтяжку, обрати здорову їжу замість джанкфуду.

Користуйтеся сходами, а не ліфтом

Навіть якщо ви поки не готові почати ходити до спортзали, бодай невеличка доза фізичних навантажень буде корисна. Почавши з 0 хвилин, витрачених на фізичну активність щодня, поступово дійдіть до 10, 20, а до того часу, можливо, і знайдеться вид спорту, що вас захопить.

Дихальні вправи

Стрес іноді буває хорошим і корисним, але це в жодному разі не про хронічний стрес, котрий загрожує тривожністю, депресією, серцевими хворобами, збільшенням ваги, проблемами з пам’яттю та концентрацією.

Зустрічайтеся з друзями

Більшість експертів погоджуються, що соціальні зв’язки подовжують людині життя. Щоправда, науковці не одностайні в тому, від кого нам у цьому плані більше користі – від родичів чи від друзів.


Повернутися
06.01.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.