Щоб із носа не текло

Як захистити слизову носа?

 Попереджений – значить озброєний! Як захистити слизову носа?

1. Вплинути на якість повітря, яке ми вдихаємо! У приміщенні повітря необхідно очищати і зволожувати за допомогою сучасних кліматичних систем або простих зволожувачів і частого вологого прибирання. 2. Регулярні прогулянки на свіжому повітрі! 30 хвилин щоденної прогулянки в міському парку краще, ніж поїздка в ліс раз на місяць. 3. Скоротити до мінімуму кількість побутової хімії! За можливості замінити їх на екологічні аналоги. 4. No smoking! Вдихання тютюнового диму, навіть при пасивному курінні, призводить до зупинки мукоциліарної транспортної системи і порушення роботи слизової оболонки. 5. Припинення безконтрольного застосування синтетичних медичних препаратів, особливо місцевих препаратів для порожнини носа. Наприклад, судинозвужувальні краплі для носа спричиняють порушення роботи слизової оболонки і при більш ніж 5-денному застосуванні призводять до розвитку медикаментозного риніту. 6. Профілактика гострих вірусних інфекцій: застосування природних методів зміцнення імунітету, підготовка дітей до відвідування дошкільних та шкільних дитячих установ, повноцінне вітамінізоване харчування. 7. Лікування гострих респіраторних інфекцій (у тому числі і риносинуситів) з використанням сучасних комбінованих фітопрепаратів, як найбезпечніших для організму засобів з доведеною ефективністю. Їх застосування з перших днів хвороби дозволяє уникнути розвитку ускладнень, а комплексна дія дозволяє обійтися без призначення великої кількості синтетичних препаратів, що мають побічні ефекти. Особливо актуальним є цей момент у лікуванні дітей, так як вони хворіють на гострі вірусні захворювання набагато частіше за дорослих, тому лікування для них має бути максимально природним і безпечним, що дозволяє застосовувати фітопрепарати часто і тривало. 8. За наявності хронічних захворювань носа і пазух обов’язковою є профілактика та своєчасне лікування загострень, також з використанням найбезпечніших лікарських засобів. Обов’язкова консультація ЛОР-лікаря для вирішення питання операційного лікування – усунення порушень анатомії порожнини носа (викривлення носової перегородки, гіпертрофії носових раковин, видалення поліпів тощо) З обов’язковим післяопераційним лікуванням, із застосуванням фітотерапії як найбезпечнішого засобу відновлення функції слизової оболонки.


Повернутися
01.01.2017
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.