Як утеплити вікна пакувальною плівкою з бульбашками

Збереження тепла в будинку є дуже важливим, адже це напряму впливає на наші з вами платіжки. Для більшості українських будинків термоізоляція вікон, дверей та горища - це найперші та найефективніші заходи (втрати тепла через вікна часом складають 20-30% від усіх тепловтрат будинку!) Тим більше, що проведення деяких з них не вимагає значних фінансових вкладень.

Простий спосіб ізоляції вікон - за допомогою пакувальної плівки з бульбашками. Це вже третій спосіб використання такої плівки - крім власне пакування та в якості універсального антистресового засобу :). Бульбашкову плівку часто застосовують для термоізоляції теплиць. То чому її не можна використати для вікон? Крім дешевизни, перевагою цього матеріалу є те, що його легко використовувати для вікон нестандартної форми.

А як же прекрасний вид з вікна? Так, плівка розмиває зображення. Але у кожному будинку є хоча б декілька вікон, звідки немає гарного виду, або вони призначені чисто для освітлення приміщення (підсобка, прихожа, котельня, горище, ванна, туалет). Навіть часткова ізоляція скла допоможе зберегти тепле повітря.

Наскільки зменшується освітленість приміщення при використанні плівки? Точні показники залежать від кожного конкретного вікна. Ви можете випробувати це самі, і відмовитися від ідеї, якщо не сподобається. Але, повертаючись до попереднього питання, чи для всіх вікон настільки важливий гарний вид та максимальна освітленість?

Чим більші бульбашки у плівки, тим кращі ізолюючі властивості вона має. Повітря - поганий провідник тепла, тому великі бульбашки - це більше ізольованого нерухомого повітря. До того ж, більший розмір бульбашок значить менше перепон для світла, що проникає всередину приміщення.

Процедура:

    Виріжте плівку ножицями або ножем за розмірами скла.

    Зволожте скло водою із розприскувача.

    Нанесіть плівку, поки скло залишається мокрим, і прилаштуйте її у правильну позицію.

    Наносьте плівку бульбашками до скла!

Щоб зняти плівку, просто обережно здирайте її, починаючи від краю скла. Ці шматки можна зберігати і використовувати наступного року. Плівка не залишає ніяких стійких слідів, скло легко відмивається. Якщо все-таки виникли проблеми з відділенням плівки, додавайте трохи гліцерину у воду.

 Бульбашки можна наносити восени, і знімати у теплий сезон. Так плівка довше прослужить, адже під впливом ультрафіолету матеріали швидше руйнуються.

Де можна дістати бульбашкову плівку? Зберігайте її, коли отримуєте загорнуті посилки. Спитайте у своїх друзів чи знайомих про залишки. Зазирніть у склади фірм, що займаються доставкою меблів, техніки, велосипедів, тощо. Можна й замовити її рулони через Інтернет чи поїхати у найближчий господарчий магазин.

Чи варто залишати плівку на літо? Вона дійсно може допомогти тримати приміщення прохолоднішим, хоча для цього є більш ефективні методи.

Бульбашки додають ізоляцію. Вони допомагають зберігати тепло всередині приміщення, не випускаючи його назовні. Так само влітку вони перешкоджають передачі тепла ззовні прохолодному повітрю в будинку.

Але основне нагрівання відбувається через те, що промені сонця напряму нагрівають предмети у будинку. Так як бульбашки пропускають більшу частину світла, вони їх не блокують (і це, до речі, допомагає нагрівати кімнату взимку). Тому для пасивного охолодження приміщень краще використовувати відбиваючі матеріали чи затінення. Це можуть бути дерева, кущі, козирки, штори, жалюзі, фольгові екрани.


Повернутися
24.12.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…