Грип: 6 речей, які варто зробити негайно

Лягти в ліжко

Грип сам по собі далеко не найскладніша хвороба, а ось його ускладнення можуть бути вкрай важкими. Тому при перших симптомах грипу потрібен постільний режим. Це - не та хвороба, яку можна перенести на ногах.

Регулювати вологість повітря

Оскільки грип - це вірусне захворювання, в приміщенні, де знаходиться хворий, потрібно регулярно провітрювати. Звучить, звичайно, як рада відомого доктора, але від істини нікуди не дінешся. Провітрювання та робота зволожувача полегшать стан хворого, а також сприятимуть швидкому одужанню.

Використовувати маску

Якщо у тебе в будинку є люди похилого віку або діти, при підозрі на грип потрібно обов'язково надіти маску. Це допоможе вберегти твоїх близьких від можливого зараження. Головне, не забувати, що маску треба міняти кожні 2 години. Інакше це негативно позначиться на твоєму здоров'ї.

 Багато пити

При захворюванні на грип дуже важливо багато пити. Так вода буде ефективно виводити з твого організму все непотрібне, і організм буде простіше боротися з хворобою. Пити можна не тільки воду, але і компоти, чаї, і все, що ти любиш. При цьому температура пиття повинна бути кімнатною.

 Не збивати температуру

Якщо ти нормально переносиш високу температуру, не поспішай її збивати. Підвищена температура говорить про те, що твій організм почав активну боротьбу з вірусом. Тому не заважай йому. Інша розмова, якщо терпіти температуру ти не можеш - тоді застосовуй парацетамол. Зверни увагу, що при грипі не можна використовувати аспірин.

 Викликати лікаря

Грип - не той варіант захворювання, яке можна лікувати самостійно. Оскільки вірус швидко розвиває ускладнення, дуже важливо, щоб тебе оглянув лікар і призначив адекватне лікування.

 


Повернутися
24.12.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...