Психологи розповіли, як соцмережі впливають на святковий настрій
Фахівці з Копенгагенського університету опублікували результати дослідження "Кіберпсихологія, поведінка і соціальні мережі", яке довело, що зловживання соцмережами може спровокувати в користувачів відчуття заздрості та поганий настрій.
Про це повідомляє Знай.
Датські вчені провели дослідження, у якому взяли участь 1300 осіб, в основному це були жінки. Результати експерименту показали, що постійне "зависання" в соціальних меорежах негативно впливає на емоційний стан користувача та його задоволення життям.
До прикладу, споглядаючи чужі світлини та пости, людина може починати заздрити та порівнювати себе з іншими. З іншого боку, залученість і спілкування з іншими людьми в соцмережах може приносити користь, вважають автори дослідження. Принаймні це краще, ніж "пасивне підглядання".
Науковці наголошують на тому, що побачене в мережі – це лише одна сторона медалі. Ідеальна сукня може бути позиченою в подруги, смачна вечеря всього світлиною з глянцю, а породистий улюбленець належить сусідові по під'їзду. Краще весело та активно провести свята, а не витрачати бездумно години на гортання новинної стрічки.
Постійне роздивляння різдвяно-новорічних "ідеальних" фотографій ваших друзів на Facebook та в інших соціальних мережах не зарядять вас святковим настроєм. Глибоке занурення в соцмережі спровокують не менш глибоку депресію, попереджають вчені.
Фахівці з Копенгагенського університету опублікували результати дослідження "Кіберпсихологія, поведінка і соціальні мережі", яке довело, що занадто часті й тривалі сидіння в соцмережах можуть спровокувати в користувачів відчуття заздрості і поганий настрій, повідомляє ВВС.
Вчені вважають, що особливо згубно просто нишком "підглядати" за іншими, не беручи участі в спілкуванні і обговоренні фотографій. Данські психологи рекомендують на свята взагалі зробити перерву у використанні соцмереж.
Датські вчені провели дослідження в якому взяли участь 1300 осіб, в основному жінки. Результати роботи показали, що постійне "занурення" в соцмережі негативно впливає на емоційний стан юзера і його почуття задоволеності життям.
Постійно переглядаючи чужі фотографії та пости, людина починає заздрити, роблячи, за словами вчених, "нереалістичне порівняння себе з іншими".
З іншого боку, залученість і спілкування з іншими людьми в соцмережах може приносити користь, вважають автори дослідження. У всякому разі, це значно краще, ніж "пасивне підглядання".
З огляду на все сказане, вчені радять все-таки взяти "відпустку" від соцмереж на час новорічно-різдвяних святкувань та зануритись в приємне проведення часу в реалі.
← Повернутися