Психологи розповіли, як соцмережі впливають на святковий настрій

Фахівці з Копенгагенського університету опублікували результати дослідження "Кіберпсихологія, поведінка і соціальні мережі", яке довело, що зловживання соцмережами може спровокувати в користувачів відчуття заздрості та поганий настрій.

Про це повідомляє Знай.

Датські вчені провели дослідження, у якому взяли участь 1300 осіб, в основному це були жінки. Результати експерименту показали, що постійне "зависання" в соціальних меорежах негативно впливає на емоційний стан користувача та його задоволення життям.

До прикладу, споглядаючи чужі світлини та пости, людина може починати заздрити та порівнювати себе з іншими. З іншого боку, залученість і спілкування з іншими людьми в соцмережах може приносити користь, вважають автори дослідження. Принаймні це краще, ніж "пасивне підглядання".

Науковці наголошують на тому, що побачене в мережі – це лише одна сторона медалі. Ідеальна сукня може бути позиченою в подруги, смачна вечеря всього світлиною з глянцю, а породистий улюбленець належить сусідові по під'їзду. Краще весело та активно провести свята, а не витрачати бездумно години на гортання новинної стрічки.

Постійне роздивляння різдвяно-новорічних "ідеальних" фотографій ваших друзів на Facebook та в інших соціальних мережах не зарядять вас святковим настроєм. Глибоке занурення в соцмережі спровокують не менш глибоку депресію, попереджають вчені.

Фахівці з Копенгагенського університету опублікували результати дослідження "Кіберпсихологія, поведінка і соціальні мережі", яке довело, що занадто часті й тривалі сидіння в соцмережах можуть спровокувати в користувачів відчуття заздрості і поганий настрій, повідомляє ВВС.

Вчені вважають, що особливо згубно просто нишком "підглядати" за іншими, не беручи участі в спілкуванні і обговоренні фотографій. Данські психологи рекомендують на свята взагалі зробити перерву у використанні соцмереж.

Датські вчені провели дослідження в якому взяли участь 1300 осіб, в основному жінки. Результати роботи показали, що постійне "занурення" в соцмережі негативно впливає на емоційний стан юзера і його почуття задоволеності життям.

Постійно переглядаючи чужі фотографії та пости, людина починає заздрити, роблячи, за словами вчених, "нереалістичне порівняння себе з іншими".

З іншого боку, залученість і спілкування з іншими людьми в соцмережах може приносити користь, вважають автори дослідження. У всякому разі, це значно краще, ніж "пасивне підглядання".

З огляду на все сказане, вчені радять все-таки взяти "відпустку" від соцмереж на час новорічно-різдвяних святкувань та зануритись в приємне проведення часу в реалі.


Повернутися
24.12.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.