Психологи розповіли, як соцмережі впливають на святковий настрій

Фахівці з Копенгагенського університету опублікували результати дослідження "Кіберпсихологія, поведінка і соціальні мережі", яке довело, що зловживання соцмережами може спровокувати в користувачів відчуття заздрості та поганий настрій.

Про це повідомляє Знай.

Датські вчені провели дослідження, у якому взяли участь 1300 осіб, в основному це були жінки. Результати експерименту показали, що постійне "зависання" в соціальних меорежах негативно впливає на емоційний стан користувача та його задоволення життям.

До прикладу, споглядаючи чужі світлини та пости, людина може починати заздрити та порівнювати себе з іншими. З іншого боку, залученість і спілкування з іншими людьми в соцмережах може приносити користь, вважають автори дослідження. Принаймні це краще, ніж "пасивне підглядання".

Науковці наголошують на тому, що побачене в мережі – це лише одна сторона медалі. Ідеальна сукня може бути позиченою в подруги, смачна вечеря всього світлиною з глянцю, а породистий улюбленець належить сусідові по під'їзду. Краще весело та активно провести свята, а не витрачати бездумно години на гортання новинної стрічки.

Постійне роздивляння різдвяно-новорічних "ідеальних" фотографій ваших друзів на Facebook та в інших соціальних мережах не зарядять вас святковим настроєм. Глибоке занурення в соцмережі спровокують не менш глибоку депресію, попереджають вчені.

Фахівці з Копенгагенського університету опублікували результати дослідження "Кіберпсихологія, поведінка і соціальні мережі", яке довело, що занадто часті й тривалі сидіння в соцмережах можуть спровокувати в користувачів відчуття заздрості і поганий настрій, повідомляє ВВС.

Вчені вважають, що особливо згубно просто нишком "підглядати" за іншими, не беручи участі в спілкуванні і обговоренні фотографій. Данські психологи рекомендують на свята взагалі зробити перерву у використанні соцмереж.

Датські вчені провели дослідження в якому взяли участь 1300 осіб, в основному жінки. Результати роботи показали, що постійне "занурення" в соцмережі негативно впливає на емоційний стан юзера і його почуття задоволеності життям.

Постійно переглядаючи чужі фотографії та пости, людина починає заздрити, роблячи, за словами вчених, "нереалістичне порівняння себе з іншими".

З іншого боку, залученість і спілкування з іншими людьми в соцмережах може приносити користь, вважають автори дослідження. У всякому разі, це значно краще, ніж "пасивне підглядання".

З огляду на все сказане, вчені радять все-таки взяти "відпустку" від соцмереж на час новорічно-різдвяних святкувань та зануритись в приємне проведення часу в реалі.


Повернутися
24.12.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...