Комусь пенсію підвищили на дев’ять гривень. Комусь – на 500…

Пенсіонерів, що працюють, підвищення грошових виплат не торкнулось.

З 1 грудня мінімальна пенсія в Україні становить 1 247 гривень. Максимальну не підвищували (залишиться на рівні 10 740 гривень). Підвищені мінімальні пенсії українцям почали виплачувати з 4 грудня.

З 1 січня цього року мінімальна пенсія становила 1074 гривні. У травні її підвищили до 1130. Чергове підвищення стало можливим завдяки підняттю прожиткового рівня.

Як розповіла “Високому Замку” заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Руслана Іванкова, “середній розмір пенсії збільшився на 115 гривень 74 копійки. Комусь підвищили пенсію на дев’ять гривень, комусь — на 356, комусь — на 500, комусь — на 26. Усе залежить від стажу, зарплати, чи обчислюється пенсія від прожиткового мінімуму (стосується пенсій за віком, по інвалідності, у випадку втрати годувальника, мінімальних пенсійних виплат інвалідам війни, чорнобильцям). Колишнім держслужбовцям, прокурорам, працюючим пенсіонерам, “дітям війни” пенсій не підвищували”. Також не підвищили додаткові пенсії учасникам аварій і потерпілим від Чорнобильської катастрофи.

Не отримуватимуть більше і ті громадяни, пенсія яких становить 949 гривень. У таких осіб основний розмір пенсії не досягає означеної суми (через брак стажу і маленьку зарплату). Решту їм доплачує держава, тому таким громадянам пенсії не перераховували.

Загалом в області пенсію перерахували 578,5 тис. осіб.

Які виплати було збільшено під час перерахунку пенсій?

    надбавки за понаднормовий стаж роботи;

    мінімальні розміри пенсій за інвалідністю учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;

    мінімальні пенсії шахтарям;

    мінімальні пенсії для інвалідів — учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які отримали інвалідність у зв’язку з Чорнобильською катастрофою;

    мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та учасникам бойових дій;

    підвищення до пенсій ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань;

    надбавки особам, які мають статус Почесного донора України;

    надбавки за особливі заслуги перед Україною;

    надбавки на утриманців, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби”.


Повернутися
22.12.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.