ПСИХОЛОГИ РОЗПОВІЛИ, ЧИ ВАРТО ГОВОРИТИ ДІТЯМ ПРАВДУ ПРО ДІДА МОРОЗА

Більшість батьків погодяться з тим, що брехати дітям не можна. Але як бути у випадку з Дідом Морозом?

Одні дорослі, пам'ятаючи про передчуття новорічних чудес з власного дитинства, охоче підтримують легенду, інші виступають проти оповіданнях про чарівника з релігійних чи інших міркувань. При цьому, ні правдиве повідомлення про те, що Дід Мороз - вигаданий персонаж, ні віра в міф про його реальність не шкодять дітям, впевнений психолог з Ланкастерського університету Джаред Пьяцца, що зібрав аргументи на користь міфу про різдвяного дідуся та проти.

Так, за те, щоб підтримувати у дитини віру в Діда Мороза, Санта Клауса і будь-якого іншого різдвяного чарівника, однозначно говорять емоції. Легенда про доброго старця з білою бородою і мішком подарунків приносить дітям задоволення, а знайдені під ялинкою іграшки та солодощі, нібито залишені вночі Дідом Морозом, дарують радість.

Крім цього, батькам вигідно, щоб дитина вірила у якогось невидимого чарівника, який спостерігає за ним. За даними різних досліджень, діти, переконані в тому, що за ними спостерігає, наприклад, Дід Мороз, поводяться набагато краще і дотримуються правил охочіше. Відповідно, коли дитина перестає вірити в Діда Мороза цей ефект пропадає.

Що ж стосується аргументів проти, то вони виникають з побоювань батьків. У більшості дорослих переконані, що брехня підриває довіру дитини до них. Однак у випадку з Дідом Морозом на цю ситуацію можна вплинути. Якщо дитина спочатку вірила в існування чарівника, а потім почала сумніватися, батьки завжди можуть чесно розповісти, що його немає і - головне - чому вони спочатку вирішили сказати неправду. Наприклад, не хотіли позбавляти дитину віри в чудеса.

Якщо дорослі все ж переживають через те, що доводиться обманювати дитину, вони можуть бути чесними із самого початку. Повідомляючи малюкові про відсутність Діда Мороза, можна затіяти з дитиною гру, попросивши його уявити, що різдвяний дід прийде, і потрібно залишити для нього щось.

Яку б версію батьки не запропонували, ні віра в різдвяного діда, ні її відсутність не завдадуть дитині серйозної шкоди, робить висновок Джаред Пьяцца. Вчений закликає батьків менше тривожитися через це і приймати рішення, грунтуючись на особистих відчуттях.


Повернутися
29.11.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.