ПРАВИЛА ПРИБИРАННЯ БУДИНКУ, В ЯКОМУ РОСТЕ ДИТИНА

Ви намагаєтесь зробити все для того, щоб у будинку не залишилося ні пилинки. Але ідеальна чистота може закінчитися ... висипкою у малюка. Ми підкажемо вам, як цього уникнути.

 Не перестарайтеся з хімією

Кожен день протирати всі поверхні в будинку дезінфікуючими засобами - це занадто! Залишки таких засобів можуть подразнювати шкіру ручок карапуза і викликати алергічні реакції.

Наша порада: Якщо малюк грає на підлозі, мийте її щодня теплою водою. Іноді можете додавати в водичку кілька крапель засобу для миття посуду (він прекрасно видаляє забруднення і не містить подразнюючих субстанцій).

Витирайте пил вологою ганчіркою

Мінімум раз на тиждень. Якщо ви використовуєте для цього суху ганчірку, пил піднімається вгору, а потім знову осідає на меблі. Якщо малюк схильний до алергії, пил може викликати у нього кашель і шкірні висипання.

Наша порада: Не використовуйте у присутності крихітки поліролі у формі аерозолю. Їх випаровування дуже шкідливі для здоров'я малятка.

 Пилососьте при відкритому вікні

І не частіше одного разу на два тижні. Адже коли ви пилососите, в повітря піднімається пил, в якому є алергени. Виняток - пилососи зі спеціальним фільтром.

Наша порада: Після того, як ви пропилососили, обов'язково зробіть вологе прибирання.

Обов'язково мийте іграшки

Не варто їх дезінфікувати або кип'ятити (за винятком прорізувача для зубів). Пластикові іграшки досить помити гарячою водою з дитячим милом 1-2 рази на тиждень.

Наша порада: Регулярно періть м'які іграшки. Використовуйте для цього дитячий порошок, яким перете одяг свого карапуза, або дитяче мило.

Прокип'ятіть дитячий посуд

Але тільки перед тим як користуватися ним вперше. Потім достатньо мити тарілочки, чашки, пляшечки малюка після кожного прийому їжі звичайною теплою водою. Ні в якому разі не використовуйте при цьому засіб для миття посуду. Якщо на тарілці залишився жир, змийте його за допомогою харчової соди.

Наша порада: Якщо на сосках або пластиковому посуді з'явилися подряпини, негайно замініть їх на нові. У подряпинах "поселяються" хвороботворні бактерії.

Регулярно періть обшивку коляски

 На більшості сучасних колясок обшивка знімна. При бажанні її можна прати навіть у пральній машині. Використовуйте для цього порошок, яким перете дитячі речі, і в жодному разі не користуйтеся засобами для виведення плям.

Наша порада: Обшивка коляски та автомобільного крісла повинна пратись приблизно раз на три місяці.

Дезінфікування ванни

Для миття ванни, раковини, унітазу використовуйте дезинфікуючі засоби. Завжди ретельно їх споліскуйте. Але ніколи не чисьте ними дитячу пластикову ванночку!

Наша порада: Для миття сантехніки краще вибирайте гелі. Їх легше змити.

 

Важливо!

Малюк заважає вам прибирати? Дайте йому чисту ганчірку і дозвольте взяти участь у прибиранні! Він може витерти, наприклад, свій столик або стільчик.


Повернутися
29.11.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...