П’ЯТЬ ПРАВИЛ ЯК ВИЙТИ З-ЗА СТОЛУ, ЩОБ НЕ ЗАВАЖАВ ЖИВІТ

Кожного разу сідаючи за святковий стіл, що прогинається від смачних наїдків, ми намагаємося з’їсти все. Або, як кажуть наші співвітчизники, хоча б понадкушувати. Та вже через кілька годин мучимося від здуття живота та докорів сумління: що ж «не те» ми з’їли?

На перше – зелені овочі

Складаючи святкове меню подбайте, щоб поряд з гострою і жирною їжею було достатньо овочевих салатів з олією і зелених овочів – клітковина, яку вони містять, заповнить шлунок, створить відчуття ситості і не не дасть з’їсти зайвого.

М’ясо – окремо, картопля – окремо

Відчуття cbnjcns у вашому шлунку залежать від того, що і з чим ви їсте. Так, наприклад, м’ясо погано засвоюється з хлібом та іншими борошняними виробами, а яйця – з картоплею і сиром. У результаті їжа перетравлюється дуже повільно. Від цього – важкість і неприємні відчуття в шлунку.

Пийте до їжі, а не під час

Коли ви п’єте під час їжі багато рідини, то розбавляєте травні ферменти в шлунку, які потрібні організму для перетравлення. А от випити кілька склянок води з лимоном як мінімум за півгодини до початку трапези – дуже доречно. Це допоможе не відчувати спраги і сприятиме швидшому засвоєнню їжі.

Уникайте «довгограючих» продуктів

Іноді травлення може тривати більше доби: наприклад, м’ясо індички може перетравлюватися від 1 до 3 днів! А от легкі продукти, такі як овочі та фрукти, засвоюються за кілька годин. Віддавайте їм перевагу під час застілля.

Будьте обережні з молоком та глютеном

Щоб не відчувати після застілля важкості в животі, уникайте молочних та глютенових продуктів. Склад багатьох готових страв часто складно розпізнати, тому не соромтеся поцікавитися у господаря будинку, чи є в складі картопляного пюре молоко або чи є глютен у складі борошна, з якого приготовлені он ті пухкенькі пиріжки.


Повернутися
29.11.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.