ТАБУ… НА ТАБЛЕТКИ

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками напередодні ввела заборону на продаж і використання лікарського препарату «Гедерін» (сироп по 90 мл у флаконі з дозуючим стаканчиком в упаковці) серії 70215, виробництва ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика».

Причина заборони в розпорядженні відомства не відзначається.

У зв'язку з забороною Держслужба зобов'язала всі суб'єкти держвласності, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування даного препарату негайно перевірити наявність відповідної партії «Гедеріна» і вилучити її з обігу для подальшої утилізації або повернення виробнику.

Як раніше повідомляв Микола Холоденко, начальник Департаменту комунікацій Держлікслужби, розпорядження про заборону після публікації в терміновому порядку доводиться до відома кожної аптеки та інших об'єктів, і ті зобов'язані невідкладно виконати його вимоги, після чого надати звіт до територіального органу Держслужби.

Однак, щоб упевнитися, що до вас не потрапив заборонений препарат, попросіть у провізора, медсестри або лікаря сертифікат якості на сироп «Гедерін», виданий виробником. Зверніть увагу, щоб серія в ньому не збігалася із забороненою (в конкретному випадку - серія 70215).

Раніше повідомляли, що в Україні заборонили препарат но-шпа виробництва Угорщини, таблетки від застуди та грипу "Gripex NOC" (таблетки в блістерах №6) серії 4001795U виробництва американської компанії "Фармація Інтернешнл Інк" та фруктові льодяники "Доктор Мом" серії KFD5014 індійського виробництва "Юнік Фармасьютикал Лабораторіз".


Повернутися
29.11.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...