ПИЙТЕ КАВУ НА ЗДОРОВ’Я: 5 ХВОРОБ, ЯКІ БОЯТЬСЯ КАВИ

Останні опитування Gallup показують, що 60% дорослого населення випивають, в середньому, одну чашку кави в день. Більш того, чверть визнають, що це залежність.

Така кількість любителів кави не дивує. Що дивно, так це дізнатися, що кава може бути корисною для Вашого здоров’я!

Як і у всьому, з кавою потрібно знати міру, і зловживати нею ні до чого. Але ті, хто насолоджуються кавою у «здорових» обсягах, насправді, з її допомогою покращують своє здоров’я!

Деякі з цих корисних властивостей кави просто вражають – ну хто б міг подумати, що кава допомагає в боротьбі з цукровим діабетом другого типу або навіть з деякими видами раку? Тим не менш, ми дізналися, що це так.

Отож, 5 хвороб, які бояться кави, як вогню.

№ 1: Цироз печінки.

Звичайно, не варто розглядати каву, як панацею від цирозу печінки. Не варто сподіватися, що вона відверне алкогольне отруєння організму. Але вона може позитивно впливати на печінку і запобігти розвитку цієї жахливої хвороби.

Якщо вірити CNN, «2 додаткові чашки кави в день можуть знизити ризик розвитку цирозу печінки на 44%».

Так що, якщо ви переживаєте про свою печінку, чашка кави – це те, що доктор прописав!

№ 2: Діабет 2 типу.

Діабет є серйозним захворюванням, яке слід лікувати за допомогою медичних фахівців. Тим не менш, кава може стати одним із способів запобігти цукровий діабет 2 типу.

«Деякі дослідження показали, що ті, хто п’ють каву — особливо ті, хто п’є багато кави — мають більш низький ризик розвитку діабету, ніж інші люди», — пише WebMD.

І хоча кажуть, що саме кофеїн є ключовим елементом у боротьбі з діабетом, дослідження показують, що це не кофеїн, а сама кава створює позитивний ефект.

№ 3: Серцеві захворювання.

Ефект кофеїну на серце все ще вивчається, і коли мова йде про здоров’я серця, ви завжди повинні прислухатися до рекомендацій лікаря. Тим не менш, кава насправді може бути корисною у запобіганні від смертельної хвороби серця.

У статті Tech Times під назвою «Щоденна кава знижує ризик смерті від хвороб серця» обговорюється дослідження, в якому говориться:

«Регулярне вживання кави було прямо пропорційно пов’язане з ризиком … смерті від серцево-судинних захворювань. «

Так що ті, хто стурбований здоров’ям серця можливо прямо зараз потягнуться за додатковою чашкою кави.

№ 4: Рак.

Хоча дослідження все ще тривають, вчені Американського інституту з вивчення раку заявляють:

«Дослідження показали, що певні продукти, такі як кава, можуть допомогти в боротьбі з раком.»

Очевидно, що каву не можна назвати «ліками«. Тим не менш, ті, хто регулярно п’є каву, можуть непомітно для себе запобігти розвитку раку.

№5: Хвороба Паркінсона і хвороба Альцгеймера.

Крім підтримки нормальної активності мозку, кава також може бути корисним у попередженні хвороби Альцгеймера і боротьбі з симптомами хвороби Паркінсона.

«Нові дослідження показують, що три чашки кави в день можуть запобігти хворобі Альцгеймера у літніх людей, які відчувають погіршення пам’яті,» — розповідає CBS News.

Також у дослідженні зазначається, що щоденний заряд кофеїну може полегшити симптоми перебігу хвороби Паркінсона у хворих.

Ці дослідження можуть дуже порадувати тих, у кого є ризик цих спадкових захворювань!


Повернутися
26.11.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...