СКІЛЬКИ КОШТУЄ ПОБУДУВАТИ СОНЯЧНУ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЮ НА ДАХУ ВАШОГО БУДИНКУ?

З моменту нашої статті про першу приватну сонячну електростанцію в Україні (підключену по "зеленому" тарифу) пройшло 2 роки. З того часу кількість українських домогосподарств, які заробляють на сонячній енергії, щодня зростає, і на початку 2017 їхня сумарна кількість може перевищити 1000.

В той же час вартість будівництва таких станцій постійно знижується. Якщо для першої сонячної станції вартість лише самого обладнання становила 18 000 у.о., пише EcoTown, то зараз таку ж станцію "під ключ" можна отримати майже на 40% дешевше.

Український сервіс пошуку монтажників "Джоуль" поділився статистикою щодо вартості будівництва сонячних електростанцій станом на листопад 2016 року.

Вартість будівництва станції "під ключ" має три складові:

    Вартість обладнання - становить близько 90% сумарної вартості

    Вартість монтажу та налаштування - становить близько 10%

    Вартість документального супроводу та оформлення "зеленого" тарифу - більшість монтажників надають цю послугу безкоштовно, при умові замовлення у них обладнання та монтажу.

 

Сонячна електростанція на 10 кВт (без акумуляторів, лише для продажу е/е)

Вартість будівництва сонячної електростанції потужністю 10 кВт "під ключ" коливається в межах від 10 до 13 тис у.о.

Вартість залежить від обладнання та рівня сервісу, який пропонує монтажна організація.

Для справки: 10-кіловатна СЕС може за рік виробити бл. 11 - 12 тис кВт-год. В грошовому виразі це бл. €1800/рік (після оподаткування, при умові отримання "зеленого" тарифу у 2016 році та за відсутності власного споживання). Площа панелей - бл. 70 кв.м

 

Сонячна електростанція на 30 кВт (без акумуляторів, лише для продажу е/е)

Вартість будівництва сонячної електростанції потужністю 30 кВт "під ключ" коливається в межах від 28 до 34 тис у.о.

Вартість залежить від обладнання та рівня сервісу, який пропонує монтажна організація.

Для справки: 30-кіловатна СЕС може за рік виробити бл. 35 тис кВт-год. В грошовому виразі це бл €5400/рік (після оподаткування, при умові отримання "зеленого" тарифу у 2016 році та за відсутності власного споживання). Площа панелей - бл. 210 кв.м

 

Автономна сонячна електростанція на 3 кВт (+ акумулятори на 3 кВт-год)

Вартість автономної сонячної станції “під ключ” коливається від 4 до 5 тис у.о.

Для справки: 3-кіловатна автономна СЕС підійде для невеликих дачних будинків. За рік подібна станція генеруватиме близько 3,5 тис кВт-год, а акумулятори забезпечать енергією роботу основних (малопотужних) приладів у дачному будинку. При наявності підключення до мережі(обленерго), надлишки енергії можна продавати державі по "зеленому" тарифу.

Дізнатися точну вартість сонячних станцій “під ключ” іншої потужності від кожного з українських монтажників можна всього за декілька хвилин, заповнивши інтерактивну анкету на сервісі «Джоуль».


Повернутися
26.11.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...