У ТРУСКАВЦІ ВІДКРИЛИ НАЙБІЛЬШУ НА ТЕРИТОРІЇ ЛЬВІВЩИНИ ТЕПЛОВУ КОТЕЛЬНЮ НА АЛЬТЕРНАТИВНОМУ ПАЛИВІ

Про це передає кореспондент «Вголосу».

Теплова котельня на щепі (трісках), потужністю 1,5 Мегават, збудована на 2-х котлах спільного українсько-литовського підприємства «Kalvis», обігріватиме корпуси Медичного реабілітаційного центру МВС «Перлина Прикарпаття». Все обладнання в котельні повністю українського виробництва. Майже всі процеси автоматизовані. Це наразі найсучасніша котельня, яка є на території Львівщини.

Обсяг інвестицій складає понад 6 млн грн. Завдяки такій котельні можна зекономити близько 420 тис. метрів кубічних газу щорічно. Щепа для опалення заготовлюється в цій же місцевості, для цього також було закуплене необхідне обладнання. Загалом, в роботі котельні буде задіяно 10-12 людей.

Котельню збудувала компанія «Eco-optima», яка вже не перший рік займається відновлювальними джерелами енергії.

«Ми беремо на себе відповідальність по опаленню цього великого санаторію. Ми забираємо на себе турботу про відпочиваючих і пацієнтів. Забираємо на себе роботу і будемо виконувати її доброякісно. Будемо постачати тепло, створимо нові робочі місця», – розповів директор компанії «Eco-optima» Максим Козицький.

«Цінність цього об’єкту полягає у двох аспектах. По-перше, це є джерело альтернативної енергії і це є реальна енергетична незалежність. По-друге, це є найбільший теплоенергетичний об’єкт зі щепи на території Львівської області. Приємно, що сьогодні ті речі, які раніше пропадали, розсипалися, перетворюються в енергію, а через енергію перетворюються в нашу незалежність. Я переконаний, що те, що ми зробили на Львівщині – це  енергія сонця, яка є в Старому Самборі, це енергія вітру – нова угода, яка була підписана під час Міжнародного космічного форуму на інвестування додаткових 34-х млн євро, це енергія щепи, енергія дерева, яка раніше пропадала, а тепер буде перетворюватися в мегавати, в потужність. Крок за кроком вибудовується наша незалежність. Наша відокремленість від ворога», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.


Повернутися
15.11.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…