НАШ ПРОДУКТ - ДО ЇХНЬОГО СТОЛУ

За 8 місяців сільгоспекспорт перевищив 9 млрд дол

Частка сільськогосподарських товарів у загальному обсязі проданих Україною за кордон щороку  зростає.

 Як засвідчили в Держстаті, із січня до серпня 2016 року Україна експортувала агропродукції на суму 9,1 мільярда доларів, що становить 40 відсотків від загального продажу національної продукції іншим країнам протягом цього періоду.

 У структурі агарного експорту лідирують зернові культури (3,6 мільярда доларів), готові харчові продукти (1,4 мільярда), насіння і плоди олійних рослин (0,7 мільярда), а також залишки і відходи харчової промисловості (0,6 мільярда).

 Паралельно за вісім місяців поточного року Україна імпортувала аграрної продукції на 2,5 мільярда доларів, що становить 10,3 відсотка від сумарного імпорту.

 Основою аграрних закупівель з-за меж України стали готові харчові продукти (1,1 мільярда доларів), продукти рослинного походження (0,9 мільярда) та риба i ракоподібні (0,2 мільярда доларів).

 У період із січня до серпня 2016 року зовнішньоторговельне сальдо аграрної продукції становило плюс 6,6 мільярда доларів, повідомила прес-служба Мінагрополітики.


Повернутися
06.11.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…